Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski
Od pierwszej niedzieli Adwentu, tj. 29 listopada 2015 roku w Polsce wspominamy 1050. rocznicę chrztu Mieszka I w 966 roku.

"Czeka nas zatem rok liturgiczny pełen duchowych wyzwań. Niech będzie on dla każdej i każdego z nas rokiem prawdziwie błogosławionym. Niech będzie czasem wdzięczności wobec Boga za wspaniałą, ponad tysiącletnią tradycję chrześcijańską naszego narodu; czasem odnowienia przymierza z miłosiernym Bogiem i poddania się powszechnemu panowaniu Chrystusa Króla Wszechświata. Niech stanie się okazją do pogłębienia synowskich więzi z Bogarodzicą, Matką Kościoła i naszą Matką. Niech będzie czasem radosnej nadziei dla młodych, którzy podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie spotkają się z Ojcem Świętym Franciszkiem." (List pasterski Episkopatu Polski na jubileusz 1050. rocznicy chrztu Polski)

Tekst listu pasterskiego

Centrum informacji o wydarzeniach związanych z Jubileuszem oraz miejsce, w którym można poszerzyć swoją wiedzę na temat tego kluczowego dla historii Polski wydarzenia. Na stronie znajdują się zróżnicowane materiały o charakterze informacyjnym, edukacyjnym, historycznym oraz liturgicznym, a także muzyka i prace plastyczne inspirowane polskim dziedzictwem chrześcijańskim. Strona powstała z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski i Narodowego Centrum Kultury.

Homilia ks. abp. Stanisława Gądeckiego wygłoszona na Jasnej Górze podczas rozpoczęcia roku Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski

Strona "Zalogowani przez chrzest" (serwis społecznościowy, przybliżający sakrament chrztu świętego, jego konsekwencje, jak również historyczne wydarzenie, jakim był chrzes Mieszka I.

Zalogowani przez chrzest - zadania