Spotkania czwartkowe

(Ostatnia aktualizacja: 2018-09-21)

Zapraszamy serdecznie na nasze spotkania!

Rok formacyjny 2018/2019

link Fanpage wspólnoty z aktualnościami

Ta grupa udowadnia, że z oazy się nie wyrasta - to sposób na życie i dążenie do dojrzałości chrześcijańskiej.

Zapraszamy:
▶️ wszystkich oazowych animatorów, którzy poszukują wspólnoty dla siebie,
▶️ tych, którzy może kiedyś byli w dziecięcej lub młodzieżowej oazie i tęsknią za tym, ale myślą, że po maturze i studiach nie ma już możliwości, a może z różnych przyczyn nie są w Domowym Kościele,
▶️ wszystkich, którzy nawet nigdy o oazie nie słyszeli, ale chcą formować się w małej grupie (tematy są tak uniwersalne, że gwarantujemy - każdy katolik się w tym odnajdzie!)

Pierwszy czwartek miesiąca - uczestniczymy w adoracji w kościele: "Godzinie świętej" (godz. 21-22:00).

Drugi czwartek miesiąca - o godz. 19:30 spotkania formacji permenantnej Ruchu Światło-Życie (http://www.oaza.pl/materialy-formacyjne-na-rok-20182019/. Spotkania odbywają się w czytelni obok kancelarii (biały budynek dawnej kaplicy). Można dołączyć do link wydarzenia na Facebooku. Daty kolejnych spotkań: 11.10.2018, 8.11., 13.12., 10.01.2019, 14.02., 14.03., 11.04., 9.05., 13.06.

Ostatni czwartek miesiąca - lectio divina w kościele (godz. 19:00).

link Artykuł o naszej wspólnocie na stronie archidiecezjalnej

zaproszenie do lectio divina

Rok formacyjny 2017/2018

Będziemy pochylać się nad konspektem Ruchu Światło-Życie do formacji permanentnej 2017/2018: http://www.oaza.pl/materialy-do-formacji-permanentnej-20172018/

Zapraszamy w 3. czwartki miesiąca o godz. 19:30 (daty kolejnych spotkań: 19.10.2017, 16.11, 21.12, 18.01.2018, 15.02, 22.03, 19.04, 17.05, 21.06).

Można dołączyć do link wydarzenia na Facebooku.

Rok formacyjny 2016/2017

Sprawozdanie - 17.06.2017 r.

Czwartkowa grupa powstała w październiku 2009 roku. Jej początkowym celem było prowadzenie formacji dla animatorów oazowych. Podstawę spotkań stanowiło czytanie Pisma Świętego i dzielenie się Słowem Bożym i świadectwami. Z czasem do grupy dołączyły również osoby niezwiązane wcześniej z Ruchem Światło-Życie. Wspólnie odkrywaliśmy, jak uniwersalny jest charyzmat oazowego spotkania.

Modlitwa i przyjaźń umacniają nas w pełnieniu różnych indywidualnych posług również poza spotkaniami - posługa animatora grupy, posługa w zespole muzycznym, w diakonii misyjnej, w diakonii komunikowania społecznego. Uczestnicy łączą służbę z życiem zawodowym, studenckim, rodzinnym.

Obecnie nasza kilkuosobowa grupa spotyka się średnio w co drugi czwartek. Zawsze rozpoczynamy modlitwą liturgii godzin, po której następuje czytanie Pisma Świętego i dzielenie się Słowem Bożym - wówczas każdy może powiedzieć, w jaki sposób przeczytany fragment odnosi się do jego życia i w jaki sposób Duch Święty przemawia do jego serca. To nas nawzajem ubogaca i pozwala zwracać większą uwagę na działanie Boga w naszej codzienności. Niektóre czwartki poświęcone są dyskusjom na bieżące, nurtujące nas tematy z życia Kościoła.

Grupa ma charakter otwarty i przyjmuje każdą osobę pragnącą rozwijać się duchowo.

Rok formacyjny 2015/2016

Decyzją grupy w ramach formacji permanentnej korzystamy z konspektu "Droga do Wspólnoty" (przewidzianego po przeżyciu 3° ONŻ), chcemy przez to umocnić się i zastanowić nad naszymi spotkaniami.

Czynnie angażujemy się w życie parafii, pełniąc w niej różne posługi, według naszych talentów.

Powoli myślimy też nad przygotowaniami do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży.

Rok formacyjny 2014/2015

W ramach formacji permanentnej korzystaliśmy z konspektu "Oazy Rekolekcyjnej Animatorów Ewangelizacji II stopnia – Akademia rozwoju chrześcijanina". Odpowiada on na formacyjne potrzeby pogłębienia duchowego animatorów ewangelizacji w oparciu o osiem filarów rozwoju duchowego: Głęboka więź, Pasja, Wizja, Ewangelizacja, Pomnożenie, Rodzina, Zarządzanie, Integralność.

Czym te spotkania są dla uczestników? Warto przytoczyć choćby wypowiedź Izy:
"Uważam, że tworzymy jedną wielką młodą rodzinę, która potrafi się wspierać. Powoli przeradzamy się we wspólnotę parafialną. Działamy razem z KSM-em organizując wspólne pikniki, zabawy oraz np. spotkanie wigilijne. Jesteśmy grupą młodych, dynamicznych, otwartych, radosnych ludzi, chcących pokazać innym, że życie z Bogiem nie jest oparte jedynie
na umartwianiu się."

Rok formacyjny 2013/2014

(zdjęcia ze spotkania w niestety w okrojonym składzie)

Rok formacyjny 2012/2013

Gdy w Albercie jest spotkanie,
Każdy z nas zawsze czeka na nie
Każdy chętnie tu przychodzi
Bo to najlepsza Parafia w Łodzi

Czy to w czwartek czy we wtorek,
Każdy Boga głodomorek