Logo ŚDM Kraków 2016

Światowe Dni Młodzieży 2016

Kościół przeżywa przygotowania do Światowych Dni Młodziezy, które odbęda się latem 2016 roku w Krakowie.

Na tej stronie przybliżać chcemy nasze parafialne (rejonowe) przygotowania. Będzie ona zatem uzupełniana z biegiem czasu.

Dni w Diecezjach

Łódź Piotrowa w drodze do Krakowa

Dni w Diecezjach, które poprzedzają główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży, to czas, który pielgrzymi spędzają na terenie wybranych diecezji w kraju organizującym spotkanie młodych. W Polsce odbędą się one w dniach 20-25 lipca 2016 roku i już teraz są przygotowywane na terenie całego kraju – czyli w 43 diecezjach (41 rzymskokatolickich i 2 greckokatolickich).

Dla pielgrzymów Dni w Diecezjach to zaproszenie do odkrywania bogactwa Kościoła i kraju do którego przyjeżdżają, a także spotkanie z rodzinami i rówieśnikami, którzy chcą ich ugościć. Dla gospodarzy to szansa udziału w święcie wiary i radości razem z młodymi ludźmi ze wszystkich stron świata.

Z myślą o pielgrzymach przyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku, każda polska diecezja przyjęła nazwę biblijną. Te nazwy z jednej strony charakteryzują lokalny Kościół i poszczególne części kraju, z drugiej: zapowiadają treści, którymi gospodarze chcą się podzielić ze swoimi gośćmi. Za każdą z nazw kryje się też doświadczenie Bożego Miłosierdzia, objawiającego się w widoczny sposób w ciągu wieków historii Polski – dlatego cały kraj został nazwany Polem Miłosierdzia – Campus Misericordiae.

Diecezja łódzka jak można się domyślić, to po prostu... "Łódź Piotrowa".

link Strona (profil na Facebooku) przybliżająca przygotowania
Regionu Łódź-Widzew (obejmującego dzielnice: Widzew, Olechow, Stoki)
do ŚDM 2016.

Oficjalna modlitwa ŚDM

"Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka".

Zawierzamy Ci szczególnie ludzi młodych
ze wszystkich narodów, ludów i języków.
Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach
współczesnego świata
i daj im łaskę owocnego przeżycia
Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Ojcze niebieski,
uczyń nas świadkami Twego miłosierdzia.
Naucz nieść wiarę wątpiącym,
nadzieję zrezygnowanym,
miłość oziębłym,
przebaczenie winnym
i radość smutnym.
Niech iskra miłosiernej miłości,
którą w nas zapaliłeś,
stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca
i odnawiającym oblicze ziemi.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami
Święty Janie Pawle II, módl się za nami
Święta Siostro Faustyno, módl się za nami

Przydatne linki:

Łódź Piotrowa w drodze do Krakowa

link
Przygotowania ogólnopolskie - projekt "Serce 2.0"

Kraków 2016

Grafika jak przyjąć pielgrzymów

Jak przyjąć pielgrzymów

Chęć ugoszczenia obcokrajowców,
którzy przybędą na Dni w Diecezji
przed ŚDM mozna zgłaszać
za pomocą specjalnego formularza,
który znaleźć można TUTAJ.

Przygotowania w naszej parafii

Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II

Od 1 do 4 lutego 2016 roku odbywała się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii. Relikwie odebraliśmy z parafii MBJ, przekażemy do parafii MB Wspomożenia Wiernych. Podczas mszy i nabożeństw modliliśmy się w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

Zdjęcia (z pierwszego dnia peregrynacji)

Peregrynacja symboli ŚDM w Archidiecezji Łódzkiej

Zapowiedź

W dniach 3-16 października 2015 roku, odbędzie się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Łódzkiej. Oznacza to, że przez ten czas w poszczególnych parafiach gościć będziemy Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikonę Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani).

W naszej parafii symbole ŚDM będą 11 października (niedziela) o 13:15.

link Program peregrynacji w parafiach archidiecezji

Relacja - 11.10.2015 godz. 13:15

W niedzielę 11 października podczas mszy świętej o godzinie 13:15 w parafii św. Alberta w Regionie Łódź-Widzew miała miejsce peregrynacja Symboli ŚDM - Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. W uroczystej procesji wejścia przedstawiciele młodzieży i wolontariuszy ŚDM wnieśli Krzyż i Ikonę do kościoła. Podczas mszy dziewięcioro dzieci przyjęło chrzest święty i zostało włączonych do parafialnej wspólnoty - kiedyś zapewne wspominać będą, w jak wyjątkowym dniu ten sakrament miał miejsce. Po Eucharystii wszyscy chętni mogli przez krótką chwilę adorować Symbole ŚDM, które następnie przewiezione zostały do parafii św. Doroty w Mileszkach. Poza grupą młodzieży, przybyło wiele osób dorosłych, starszych, chorych, którzy chcieli osobiście dotknąć peregrynującego po całym świecie Krzyża - by przez odczucie jedności Kościoła umocnić swoją wiarę.

link Zdjęcia z peregrynacji w naszej parafii

Miniatury symboli ŚDM

Diecezjalne obchody
XXX Światowego Dnia Młodzieży
Marsz dla Jezusa - 29 marca 2015 r.

"Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą"
(Mt 5, 8)

Już w Niedzielę Palmową cała młoda Łódź spotyka się
by wyruszyć razem w kolorowym, radosnym marszu do katedry
(tam odbędzie się Eucharystia pod przewodnictwem
abpa Marka Jędraszewskiego).

Początek Marszu na o godz. 13:30 na Placu Wolności, o 15:00 msza święta w katedrze.

link Orędzie Ojca Świętego Franciszka na XXX ŚDM
link ŚDM w Krakowie 2016 r.
link Zdjęcia z Marszu w 2013 r.
link Zdjęcia z Marszu w 2014 r.

Młodzi o Światowych Dniach Młodzieży
(08.02.2015 r.)

link Zdjęcia (za: fb.com/lodzpiotrowa)