Skip to content

Kategoria: Ogłoszenia parafialne

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.06.2026 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła.
  2. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie oraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  3. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę Niepokalanego Serca NMP. Zapraszmy w sobotę na różaniec fatimski, który odmówimy po Mszy Świętej o godz. 18.00 i ofiarujemy w intencji księdza prałata Zygmunta, który obchodzi 55. rocznicę sakramentu święceń kapłańskich. Tego dnia przypada także 39. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Łodzi.
  4. W najbliższą sobotę o godz.9.30 sześciu diakonów przyjmie w naszej katedrze święcenia kapłańskie. Wśród nich jest diakon Sławomir Jaszczuk z Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater. Diakon Sławomir przez ostatnie miesiące odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 odprawi Mszę Świętą prymicyjną i udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa. Po Euchrystii zapraszamy wszystkich na torta.
  5. W środę 17 czerwca obchodzimy w parafii uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. brata Alberta Chmielowskiego. Zapraszmy na Mszę Świętą o godz. 18.00 i wspólną agapę. Prosimy panie, aby przygotowały wypieki na wspólny odpustowy stół.
  6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i prace prowadzone przy wymianie niektórych elementów dachu. W ostatnich dniach wpłynęło 3.200 zł. z ofiar indywidualnych oraz w kopartach na tacę.
  7. Przygotowujemy się do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 21 czerwca. W ramach festynu będzie loteria fantowa. Prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, które mogą posłużyć w loterii. Jak każdego roku czekają na nas atrakcje muzyczne, pokazy strażackie, sprzętu wojskowego, konkurs ciast, dmuchańce dla dzieci oraz stoiska wspólnot i grill. W tym roku ze specjalnym koncertem wystąpi dla nas „Warszawska Orkiestra Sentymentalna“. Starajmy się przekazywać informację o naszym parafialnym festynie wśród przyjaciół i znajomych.
  8. Zapraszamy rodziny z dziećmi po Mszy Świętej o godz. 10.30 do wspólnego bycia razem. Taką przestrzenią jest plac zabaw na terenie naszego parafialnego przedszkola. Niech to będzie okazja do wspólnego świętowania niedzieli, aby wzajemnie lepiej się poznawać, przez zabawę z dziećmi i dzielenie się świadectwem wiary.
  9. Pamiętajmy o codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele.
  10. Jutro ksiądz proboszcz obchodzi 24. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  11. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na autokarową pielgrzymkę do Warszawy 24 czerwca.
  12. Polecamy prasę katolicką.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 31.05.2026 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo majowe.
  2. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Po procesji Msza Święta ok. godz. 13.00. Wieczorna Eucharystia o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała asystę, ministrantów, nasz chór parafialny, dziewczynki sypiące kwiatki oraz naszych parafian. Prosimy, tak jak to było w zwyczaju, o przygotowanie czterech ołtarzy poszczególne grupy parafialne oraz o przyozdobienie swoich okien i balkonów na trasie procesji. W środę w godzinach popołudniowych i wieczornych prosimy panów o udekorowanie trasy procesji. W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie procesja wokół kościoła. Zapraszamy na Godzinę Świętą z racji pierwszego czwartku miesiąca od godz. 23.00 do północy. Wcześniej po Mszy Świętej wieczornej będzie adoracja do godz. 20.30 animowana muzycznie. W czwartek nasz ksiądz Kamil wikariusz obchodzi czwartą rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. W piątek na godz. 20.00 zapraszmy na kolejny wieczór uwielbienia, tym razem pod hasłem: „Najświętsze Serce Boże poświęcamy Ci…“. Wychodząc z kościoła możemy zabrać karteczkę do wpisania intencji. Kartki z intencjami złożymy podczas piątkowej modlitwy przy ołtarzu przed Najświętszym Sakramentem. W tych wszystkich intencjach będzie odprawiona Msza Święta w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  5. Różaniec pierwszosobotni wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.30, po nim Msza Święta i piętnaście minut rozważania tajemnicy różańca połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  6. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Warszawy 24 czerwca oraz trzy wolne miejsca na październikową pielgrzymkę do Fatimy. Prosimy, aby osoby zapisane do Warszawy uregulowały płatności.
  7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W ostatnich dniach wpłynęło 2.100 zł. z ofiar indywidualnych oraz w kopertach na tacę.
  8. Przygotowujemy się do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 21 czerwca. W ramach festynu będzie loteria fantowa. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, które mogą posłużyć w loterii.
  9. Od dzisiejszej niedzieli, z racji zbliżającego się Dnia Dziecka, chcemy zaprosić rodziny z dziećmi, które uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 10.30 do wspólnego bycia razem, także po zakończonej Eucharystii. Taką przestrzenią jest plac zabaw na terenie naszego parafialnego przedszkola. Przynieśmy coś na wspólny stół oraz zabierzmy koce i zabawki do gry na świeżym powietrzu. Niech to będzie okazja do wspólnego świętowania niedzieli, aby wzajemnie lepiej się poznawać, przez zabawę z dziećmi i dzielenie się świadectwem wiary.
  10. W najbliższą niedzielę 7 czerwca podczs Mszy Świętej o godz. 18.30 ksiądz Kamil razem ze swoimi kolegami kursowymi będzie sprawował Mszę Świętą z okazji czwartej rocznicy święceń.
  11. Pamiętajmy o codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele.
  12. Po zakończonej Mszy Świętej zapraszamy do kaplicy św. Jana Pawła II, gdzie można oglądać wystawę obrazów pt.; „Portret kobiety“. Dziękujemy pani Barbarze Krystek za przygotowanie wystawy i wszystkim, którzy przygotowali obrazy.
  13. Polecamy prasę katolicką.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 24.05.2026 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo majowe.
  2. Dzieci, które dzisiaj przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej rozpoczęły swój Biały Tydzień. Każdego dnia zapraszamy je razem z rodzicami na nabożeństo majowe o godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00. W sobotę 30 maja odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę dla wszystkich dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Jutro odchodzimy święto NMP Matki Kościoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W najbliższą środę o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Pracowników Nauki. Nauczycieli akademickich zapraszamy na Mszę Świętą i konferencję duchową pt: „Treść, autentyczność i przesłanie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie“.Także w środę o godz. 19.00 w kaplicy św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie uczestników październikowej pielgrzymki do Fatimy.
  5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W ostatnich dniach wpłynęło 7.300 zł. z ofiar indywidualnych oraz w kopartach na tacę.
  6. Przygotowujemy się do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 21 czerwca. W ramach festynu będzie loteria fantowa. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, czyli nowych zabawek, książek, także drobnego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy, które mogą posłużyć w loterii. Wszystkie artykuły na loterię przynośmy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do zakrystii. Zapraszamy chętnych sponsorów, aby ufundowali nagrody główne w postaci rowerów.
  7. Jeszcze tylko do najbliższej niedzieli trwa peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów po domach naszych parafian. Możemy także wpisywać swoje podziękowania za łaski otrzymane przy nawiedzeniu relikwii do specjalnej księgi, która jest wystawiona przed kaplicą Matki Bożej.
  8. W przyszłą niedzielę w kaplicy św. Jana Pawła II będzie można oglądać wystawę obrazów pt; „Portret kobiety“.
  9. Także od najbliższej niedzieli, z racji zbliżającego się Dnia Dziecka, chcemy zaprosić rodziny z dziećmi, które uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 10.30 do wspólnego bycia razem, także po zakończonej Eucharystii. Taką przestrzenią jest plac zabaw na terenie naszego parafialnego przedszkola.Przynieśmy coś na wspólny stół oraz zabierzmy koce i zabawki do gry na świeżym powietrzu.Niech to będzie okazja do wspólnego świętowania niedzieli, aby wzajemnie lepiej się poznawać, przez zabawę z dziećmi i dzielenie się świadectwem wiary.
  10. Zapraszamy do codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele oraz do uczestnictwa w Koronce do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
  11. Polecamy prasę katolicką.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17.05.2026r.

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 bracia ze wspólnoty neokatechumenalnej zapraszają na kolejną ewangelizację przez naszym kościołem, którarozpocznie się nieszporami. Podczas modlitwy wysłuchamy ich świadectw; nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
  2. Dzieci pierwszokomunijne rozpoczęły Biały Tydzień. Każdego dnia zapraszamy je razem z rodzicami na nabożeństo majowe i Mszę Świętą o godz. 18.00. Jutro wyjątowo, ze względu na bierzmowanie w naszej parafii, Msza Święta z udziałem dzieci komunijnych o godz. 17.00.
  3. W sobotę 30 maja odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę dla dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W najbliższą środę o godz. 18.30 modlitwą różańcową rozpocznie się kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn ze wspólnoty Wojownicy Maryi.
  5. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę. Nowennę odprawiamy podczas nabożeństw majowych po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W ostatnich dniach wpłynęło 4.200 zł. z ofiar indywidualnych oraz w kopartach na tacę.
  7. Przygotowujemy się do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 21czerwca. W ramach festynu będzie loteria fantowa. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, czyli nowych zabawek, książek, także drobnego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy, które mogą posłużyć w loterii. Wszystkie artykuły na loterię przynośmy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do zakrystii. Zapraszamy chętnych sponsorów, aby ufundowali nagrody główne w postaci rowerów.
  8. W sobotę 23 maja w godz. 11.00-14.00 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi (skwer św. Maksymiliana Kolbe 1) odbędzie się dzień otwartych drzwi.
  9. Zapraszamy do codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele oraz do uczestnictwa w Koronce do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
  10. Polecamy prasę katolicką.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2026r.

  1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Koła Żywego Różańca. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe.
  2. W najbliższą środę13 maja zapraszamy na różaniec fatimski, który odmówimy po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  3. Pracownik fundacji „Szczypta dobra“ działającej na rzecz poprawy losu bezdomnych zaprasza na spotkanie „Kawa z Tobą“, które odbędzie się w najbliższą środę o godz. 10.00 w salce przy kancelarii. Zaproszone są osoby, które mają problem z miejscem do życia.
  4. Przy kaplicy Matki Bożej na stoliku została wyłożona księga, do której możemy wpisywać łaski i dary otrzymane za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów. Przypominamy, że nadal trwa peregrynacja tych relikwii po naszych domach izakończy się ostatniego dnia maja.
  5. Grupa artystyczna działająca w naszej parafii zaprasza do włączenia się w przygotowanie kolejnej wystawy. Tym razem pt: „Portret kobiety‘‘. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przynoszenie oprawionych prac do końca maja.
  6. Nasza parafia organizuje samolotową, pięciodniową pielgrzymkę do Rzymu w dniach 26-30 czerwca na uroczystości przyjęcia przez naszego kardynała Konrada Krajewskiego paliusza od papieża Leona XIV. Szczegółowe informacje i program można uzyskać w zakrystii, kancelarii oraz u księdza Kamila, który jest duchowym opiekunem pielgrzymki.
  7. W środę 24 czerwca organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Warszawy. W programie: zwiedzanie Muzeum Powstaniawarszawskiego z przewodnikiem, świątyni Opatrzności Bożej, archikatedry św. Jana Chrzciciela, starego i nowego miasta oraz wspólny obiad. Zapisy i szczegółowy program dostępny w zakrystii i kancelarii.
  8. Trwają prace w naszym kościele, tym razem związane z wymianą pokrycia dachowego od strony zachodniej naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W ostatnich dniach wpłynęło7.600 zł. z ofiar indywidualnych oraz w kopartach na tacę. Czekają nas w tym roku dalsze prace związane z wymianą kilku elementów dachu, gdzie przedostawała się woda oraz malowanie kruchty kościoła, zakrystii oraz prace kończące elewację. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kopertę i złożyć do niej swój dar na remont.
  9. Przygotowujemy się do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 21 czerwca. W ramach festynu będzie loteria fantowa. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, czyli nowych zabawek, książek, także drobnego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy, które mogą posłużyć w loterii. Wszystkie artykuły na loterię przynośmy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do zakrystii. Zapraszamy chętnych sponsorów, aby ufundowali nagrody główne w postaci rowerów.
  10. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy chętnych do pomocy w sprzątaniu w sobotę po drugiej Mszy Świętej porannej.
  11. Przez dwie najbliższe niedziele 17 i 24 maja na Mszach Świętych o godz. 10.30 i 12.00 odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Komunii rocznicowej.
  12. W poniedziałek 18 maja o godz. 18.00 biskup Zbigniew Wołkowicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
  13. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przez uroczystością Zesłania Ducha Świetego, którą będziemy odprawiać razem z nabożeństwem majowym.
  14. Zapraszamy do codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele oraz do uczestnictwa w Koronce do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
  15. Polecamy prasę katolicką.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3.05.2026r.

  1. Dzisiaj o godz. 17.45 zgromadzimy się przy kapliczce Matki Bożej na skarpie przy ul. Rokicińskiej, aby odprawić nabożeństwo majowe. Odśpiewamy Litanię loretańską i uczcimy Matkę Bożą pieśniami. Naszą liczną obecnością dajmy publiczne świadectwo wiary i miłości do Maryi.
  2. W najbliższą środę o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  4. Ze względu na miniony tzw.“ weekend majowy“ wieczór uwielbienia w tym miesiącu odbędzie się w najbliższy piątek 8 maja o godz. 19.00 pod hasłem: Maryja, ave Maryja, u Boga nam wybłagaj zdroje łask“. Wychodząc z kościoła możemy zabrać karteczkę, na którą wpisujemy prośbę skierowaną przez wstawiennictwo Matki Bożej: Maryjo, wybłagaj mi…. Zapisane prośby będzie można składać podczas wieczoru uwielbienia przy ołtarzu w pobliżu Najświętszego Sakramentu. W tych wszystkich intencjach będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.
  5. Pracownik fundacji „Szczypta dobra“ działającej na rzecz poprawy losu bezdomnych zaprasza na spotkanie „Kawa z Tobą“, które odbędzie się w najbliższą środę o godz. 10.00 w salce przy kancelarii. Zaproszone są osoby, które mają problem z miejscem do życia.
  6. Przy kalicy Matki Bożej na stoliku została wyłożona księga, do której możemy wpisywać łaski i dary otrzymane za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów. Przypominamy, że nadal trwa peregrynacja tych relikwii po domach naszych parafian.
  7. Grupa artystyczna działająca w naszej parafii zaprasza do włączenia się w przygotowanie kolejnej wystawy. Tym razem pt: „Portret kobiety‘‘. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przynoszenie oprawionych prac do końca maja.
  8. Nasza parafia organizuje samolotową, pięciodniową pielgrzymkę do Rzymu w dniach 26-30 czerwca na uroczystości przyjęcia przez naszego kardynała Konrada Krajewskiego paliusza od papieża Leona XIV. Szczegółowe informacje i program można uzyskać w zakrystii, kancelarii oraz u księdza Kamila, który jest duchowym opiekunem pielgrzymki.
  9. W środę 24 czerwca organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Warszawy. W programie: zwiedzanie Muzeum Powstania warszawskiego z przewodnikiem, świątyni Opatrzności Bożej, archikatedry św. Jana Chrzciciela, starego i nowego miasta oraz wspólny obiad. Zapisy i szczegółowy program dostępny w zakrystii i kancelarii.
  10. Trwają prace w naszym kościele, tym razem związane z wymianą pokrycia dachowego od strony zachodniej naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W ostatnich dniach wpłynęło 2.200 zł. z ofiar indywidualnych oraz w kopartach na tacę. Czekają nas w tym roku dalsze prace związane z wymianą kilku elementów dachu, gdzie przedostawała się woda oraz malowanie kruchty kościoła, zakrystii oraz prace kończące elewację. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kopertę i złożyć do niej swój dar na remont.
  11. Przygotowujemy się do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 21 czerwca. W ramach festynu będzie loteria fantowa. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, czyli nowych zabawek, książek, także drobnego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy, które mogą posłużyć w loterii. Wszystkie artykuły na loterię przynośmy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do zakrystii. Zapraszamy chętnych sponsorów, aby ufundowali nagrody główne w postaci rowerów.
  12. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy chętnych do pomocy w sprzątaniu w sobotę po drugiej Mszy Świętej porannej.
  13. Zapraszamy do codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele oraz do uczestnictwa w Koronce do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26. 04. 2026r.

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 bracia ze wspólnoty neokatechumenalnej zapraszają na ewangelizację przez naszym kościołem, która rozpocznie się nieszporami. Podczas modlitwy wysłuchamy także ich świadectw.
  2. O godz. 18.00 w kościele odprawione zostanie nabożeństwo adoracyjne w intencji powołanych do kapłaństwa oraz o nowe powołania do służby Bożej.
  3. W środę na godz. 19.00 zapraszamy na inscenizację patriotyczną, która odbędzie się w kaplicy św. Jana Pawła II, przygotowaną przez zespół teatralny Salezjańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
  4. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  5. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po ostatniej Mszy Świętej wieczornej. Wieczór uwielbienia rozpoczniemy o godz. 19.00 pod hasłem: Maryja, ave Maryja, u Boga nam wybłagaj zdroje łask“. Wychodząc z kościoła możemy zabrać karteczkę, na którą wpisujemy prośbę skierowaną przez wstawiennictwo Matki Bożej: Maryjo, wybłagaj mi…. Zapisane prośby będzie można składać podczas wieczoru uwielbienia przy ołtarzu w pobliżu Najświętszego Sakramentu. W tych wszystkich intencjach będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.
  6. W sobotę obchodzimy liturgiczną uroczystość NMP Królowej Polski. Jest ona obchodzona w tym roku tego dnia, ponieważ dzień 3 maja przypada w V niedzielę wielkanocną. Msze Święte w sobotę odprawione będą o pełnych godzinach: 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Zapraszamy na różaniec pierwszosobotni wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.30.
  7. Najbliższa sobota to dzień Imienin księdza prałata Zygmunta. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Solenizanta o godz. 17.00.
  8. Pracownik fundacji „Szczypta dobra“ działającej na rzecz poprawy losu bezdomnych zaprasza na spotkanie „Kawa z Tobą“, które odbędzie się w najbliższą środę o godz. 10.00 w salce przy kancelarii
  9. Przy kalicy Matki Bożej na stoliku została wyłożona księga, do której możemy wpisywać łaski i dary otrzymane za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów. Przypominamy, że nadal trwa peregrynacja tych relikwii podomach naszych parafian. Każda rodzina może wybrać dla siebie dogodny dzień, zapisując się na listę w zakrystii i kancelarii, aby przyjąć na jedną dobę relikwie męczenników z Markowej.
  10. Grupa artystyczna działająca w naszej parafii zaprasza do włączenia się w przygotowanie kolejnej wystawy. Tym razem pt: „Portret kobiety‘‘. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przynoszenie oprawionych prac do końca maja.
  11. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemyw internecie.
  12. Nasza parafia organizuje samolotową, pięciodniową pielgrzymkę do Rzymu w dniach 26-30 czerwca na uroczystości przyjęcia przez naszego kardynała Konrada Krajewskiego paliusza od papieża Leona XIV. Szczegółowe informacje i program można uzyskać w zakrystii, kancelarii oraz u księdza Kamila, który jest duchowym opiekunem pielgrzymki.
  13. Dziękujemy za ofiary na potzreby naszj parafii. W ostatnich dniach włynęło 1.200 zł. z ofiar indywidualnych oraz w kopartach na tacę.
  14. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy chętnych do pomocy w sprzątaniu w sobotę po drugiej Mszy Świętej porannej.
  15. W najbliższą niedzielę 3 maja o godz. 18.00 spotkamy się przy kapliczce Matki Bożej na skarpie przy ul. Rokicińskiej, aby odprawić nabożeństwo majowe. Przyjdźmy jak najliczniej.
  16. Zapraszamy do codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele oraz do uczestnictwa w Koronce do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.04.2026r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
  2. W najbliższą środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Pracowników Nauki. Nauczycieli akademickich zapraszamy na Mszę Świętą i konferencję duchową.
  3. W czwartek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski; w piątek święto św. Marka Ewangelisty.
  4. Przy kalicy Matki Bożej na stoliku została wyłożona księga, do której możemy wpisywać łaski i dary otrzymane za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów. Przypominamy, że nadal trwa peregrynacja tych relikwii po domach naszych parafian. Każda rodzina może wybrać dla siebie dogodny dzień, zapisując się na listę w zakrystii i kancelarii, aby przyjąć na jedną dobę relikwie męczenników z Markowej.
  5. Grupa artystyczna działająca w naszej parafii zaprasza do włączenia się w przygotowanie kolejnej wystawy. Tym razem pt: „Portret kobiety‘‘. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przynoszenie oprawionych prac do końca maja.
  6. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemyw internecie.
  7. Nasza parafia organizuje samolotową, pięciodniową pielgrzymkę do Rzymu w dniach 26-30 czerwca na uroczystości przyjęcia przez naszego kardynała Konrada Krajewskiego paliusza od papieża Leona XIV. Szczegółowe informacje i program można uzyskać w zakrystii, kancelarii oraz u księdza Kamila, który jest duchowym opiekunem pielgrzymki.
  8. Na ekrany polskich kin wszedł film pt: „Maryja Matka Papieża“ opowiadający o mistycznej więzi św. Jana Pawła II z Matką Bożą. Pokaz filmu odbędzię się w najbliższą sobotę o godz. 14.00 w Multikinie, przy ul. Piłsudskiego 5. Cena: 16 zł. Bilety do najbliższej środy włącznie możemy rezerwować w zakrystii i kancelarii.
  9. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy chętnych do pomocy w sprzątaniu w sobotę po drugiej Mszy Świętej porannej.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W ostatnim tygodniu na konto parafialne wpłynęło 2.100 zł.
  11. Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Seulu w 2027 roku. Z tej racji w najbliższą niedzielę będziemy gościć młodzież ze wspólnot neokatechumentanych, która przygotowuje się do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Słuchając ich świadectw będziemy mogli po Mszach Świętych wesprzeć ich ofiarą, jako pomoc w sfinansowaniu tego wydarzenia.
  12. Zapraszamy do codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele oraz do uczestnictwa w Koronce do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 12.04.2026 r.

  1. Dzisiaj z racji Święta Bożego Miłosierdzia zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Od najbliższego piątku w każdy piątek będziemy odmawiać w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkich chętnych oraz do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Koła Żywego Różańca.
  3. Jutro po Mszy Świętej o godz. 17.00 różaniec z racji trzynastego dnia miesiąca. Także jutro przypada dzień imienin księdza proboszcza. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji solenizanta.
  4. W najbliższą środę o godz. 18.30 modlitwą różańcową w kościele rozpocznie się kolejne spotkanie formacyjne mężczyzn ze wspólnoty Wojowników Maryi.
  5. Relikwie bł. rodziny Ulmów odwiedzają domy naszych parafian. Każda rodzina może wybrać dla siebie dogodny dzień, zapisując się na listę w zakrystii i kancelarii, aby przyjąć na jedną dobę relikwie męczenników z Markowej.
  6. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemy w internecie.
  7. Nasza parafia organizuje samolotową, pięciodniową pielgrzymkę do Rzymu w dniach 26-30 czerwca na uroczystości przyjęcia przez naszego kardynała Konrada Krajewskiego palisza od papieża Leona XIV. Szczegółowe informacje i program można uzyskać w zakrystii, kancelarii oraz u księdza Kamila, który jest duchowym opiekunem pielgrzymki.
  8. W najbliższą środę o godz. 18.30 modlitwą różańcową w kościele rozpocznie się kolejne spotkanie formacyjne mężczyzn ze wspólnoty Wojowników Maryi.
  9. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy chętnych do pomocy w sprzątaniu w sobotę po drugiej Mszy Świętej porannej.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary w skarbonkach, jako dar naszej jałmużny wielkopostnej. W ostatnim tygodniu na konto parafialne wpłynęło 2.600 zł.
  11. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć ofiarą dzieła naszej parafialnej Caritas.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 5 kwietnia 2026r.

  1. Radując się z uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przekazujemy wszystkim parafianom oraz gościom wyrazy serdecznej pamięci i moc życzeń. Spoglądając na tegoroczny wystrój Grobu Pańskiego w naszym kościele, uczymy się od Maryi z Jasnej Góry Zwycięstwa, postawy wierności oraz głębokiej nadziei płynącej z prawdy o zmartwychwstaniu Jezusa, która pomaga pokonać każdy lęk, cierpienie i smutek. Ufajmy Tej Nadziei zawsze i we wszystkim! Naszą pamięcią w modlitwie ogarniamy wszystkich parafian, szczególnie chorych, samotnych i cierpiących oraz tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować w naszym kościele uroczystości wielkanocne. Dziękujemy służbie liturgicznej i księdzu Kamilowi za przygotowanie liturgii podczas Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego, księdzu Kamilowi za pomoc w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy; Pani Beacie, kwiaciarce z naszego osiedla za wystrój kwiatowy, scholi za przygotowanie i wykonanie pieśni; asyście parafialnej za udział w procesji rezurekcyjnej; chórowi parafialnemu, Pani Agnieszce Pilc-Chrabąszcz oraz Panu Marcinowi Kolasińskiemu za dokumentację video i fotograficzną oraz wszystkim innym osobom, które w jakikolwiek sposób ofiarowały swój czas i pomogły także w posprzątaniu kościoła. Dziękujemy wolontariuszom z grupy charytatywnej „Nieśmy pomoc” oraz przedstawicielom Parafialnej Rady Duszpasterskiej za przygotowanie paczek świątecznych w postaci święconki, które zostały wczoraj rozdane potrzebującym. Dziękujemy Panu Dawidowi, naszemu organiście i Panu Bogdanowi kościelnemu. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i na dekorację ołtarza oraz za wszelkie inne ofiary, które są przekazywane indywidualnie oraz na konto parafialne, także za ofiary przy poświęceniu pokarmów wielkanocnych oraz te, które składacie na kontynuowanie prac remontowych przy elewacji kościoła. Dziękujemy naszym parafianom za obecność na rekolekcjach wielkopostnych oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  3. Zapraszajmy do swoich domów relikwie bł. Rodziny Ulmów, wybierając dla siebie dogodny dzień, wcześniej zapisując się na listę w zakrystii lub w kancelarii.
  4. W czasie oktawy Wielkiej Nocy codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00 odprawiamy Nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
  5. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie oraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  6. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemy w internecie.
  7. Nasza prarafia organizuje samolotową, pięciodniową pielgrzymkę do Rzymu w dniach 26-30 czerwca, na uroczystości przyjęcia przez naszego kardynała Konrada Krajewskiego palisza od papieża Leona XIV. Szczegółowe informacje i program można uzyskać w zakrystii, kancelarii oraz u księdza Kamila, który jest duchowym opiekunem pielgrzymki.
  8. Skarbonki z tegoroczną jałmużną wielkopostną dla potrzebujących naszych parafian możemy przynieść w najbliższą niedzielę i złożyć przy ołtarzu. Także w przyszłą niedzielę wolontariusze z naszej parafialnej caritas będą zbierać ofiary do puszek na dzieła parafialnej caritas. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W ostatnim tygodniu na konto parafialne wpłynęło 4.800 zł.
  9. Nasz kościół jest otwarty każdego dnia, przychodźmy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
  10. W najbliższą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.
  11. Polecamy prasę katolicką.
Parafia pw. św. Alberta Chmielowskiego