Dzisiaj o godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo majowe.
Od jutra zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 17.00.
W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Po procesji Msza Święta ok. godz. 13.00. Wieczorna Eucharystia o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała asystę, ministrantów, nasz chór parafialny, dziewczynki sypiące kwiatki oraz naszych parafian. Prosimy, tak jak to było w zwyczaju, o przygotowanie czterech ołtarzy poszczególne grupy parafialne oraz o przyozdobienie swoich okien i balkonów na trasie procesji. W środę w godzinach popołudniowych i wieczornych prosimy panów o udekorowanie trasy procesji. W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie procesja wokół kościoła. Zapraszamy na Godzinę Świętą z racji pierwszego czwartku miesiąca od godz. 23.00 do północy. Wcześniej po Mszy Świętej wieczornej będzie adoracja do godz. 20.30 animowana muzycznie. W czwartek nasz ksiądz Kamil wikariusz obchodzi czwartą rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
W piątek na godz. 20.00 zapraszmy na kolejny wieczór uwielbienia, tym razem pod hasłem: „Najświętsze Serce Boże poświęcamy Ci…“. Wychodząc z kościoła możemy zabrać karteczkę do wpisania intencji. Kartki z intencjami złożymy podczas piątkowej modlitwy przy ołtarzu przed Najświętszym Sakramentem. W tych wszystkich intencjach będzie odprawiona Msza Święta w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
Różaniec pierwszosobotni wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.30, po nim Msza Święta i piętnaście minut rozważania tajemnicy różańca połączone z nabożeństwem czerwcowym.
Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Warszawy 24 czerwca oraz trzy wolne miejsca na październikową pielgrzymkę do Fatimy. Prosimy, aby osoby zapisane do Warszawy uregulowały płatności.
Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W ostatnich dniach wpłynęło 2.100 zł. z ofiar indywidualnych oraz w kopertach na tacę.
Przygotowujemy się do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 21 czerwca. W ramach festynu będzie loteria fantowa. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, które mogą posłużyć w loterii.
Od dzisiejszej niedzieli, z racji zbliżającego się Dnia Dziecka, chcemy zaprosić rodziny z dziećmi, które uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 10.30 do wspólnego bycia razem, także po zakończonej Eucharystii. Taką przestrzenią jest plac zabaw na terenie naszego parafialnego przedszkola. Przynieśmy coś na wspólny stół oraz zabierzmy koce i zabawki do gry na świeżym powietrzu. Niech to będzie okazja do wspólnego świętowania niedzieli, aby wzajemnie lepiej się poznawać, przez zabawę z dziećmi i dzielenie się świadectwem wiary.
W najbliższą niedzielę 7 czerwca podczs Mszy Świętej o godz. 18.30 ksiądz Kamil razem ze swoimi kolegami kursowymi będzie sprawował Mszę Świętą z okazji czwartej rocznicy święceń.
Pamiętajmy o codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele.
Po zakończonej Mszy Świętej zapraszamy do kaplicy św. Jana Pawła II, gdzie można oglądać wystawę obrazów pt.; „Portret kobiety“. Dziękujemy pani Barbarze Krystek za przygotowanie wystawy i wszystkim, którzy przygotowali obrazy.
„Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.”
św. Albert Chmielowski
Tego dnia msze święte odprawione zostaną o godz.: 7:30, 9:00, 10:30 (po tej mszy nastąpi procesja do czterech ołtarzy), bezpośrednio po procesji – około 13:00, oraz o 18:30 .
W dzień Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystej procesji eucharystycznej. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej
„Pan Jezus ustanawiając Najświętszą Eucharystię oddał nam swoje Ciało i Krew, czyli anticipative przyjął całą Mękę, w której Ciało zostało zniszczone i Krew wylana, ale już zostały żywe w Najświętszej Eucharystii dla nas”
„Niech Serce Najświętsze udzieli nam płomienia świętej miłości. Ofiarujemy się na znoje i trudy, i cierpienia, gotowi jesteśmy na krzyż dla uczczenia Najświętszego Serca Pana naszego”
Dzieci, które dzisiaj przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej rozpoczęły swój Biały Tydzień. Każdego dnia zapraszamy je razem z rodzicami na nabożeństo majowe o godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00. W sobotę 30 maja odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę dla wszystkich dzieci pierwszokomunijnych.
Jutro odchodzimy święto NMP Matki Kościoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W najbliższą środę o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Pracowników Nauki. Nauczycieli akademickich zapraszamy na Mszę Świętą i konferencję duchową pt: „Treść, autentyczność i przesłanie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie“.Także w środę o godz. 19.00 w kaplicy św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie uczestników październikowej pielgrzymki do Fatimy.
Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W ostatnich dniach wpłynęło 7.300 zł. z ofiar indywidualnych oraz w kopartach na tacę.
Przygotowujemy się do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 21 czerwca. W ramach festynu będzie loteria fantowa. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, czyli nowych zabawek, książek, także drobnego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy, które mogą posłużyć w loterii. Wszystkie artykuły na loterię przynośmy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do zakrystii. Zapraszamy chętnych sponsorów, aby ufundowali nagrody główne w postaci rowerów.
Jeszcze tylko do najbliższej niedzieli trwa peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów po domach naszych parafian. Możemy także wpisywać swoje podziękowania za łaski otrzymane przy nawiedzeniu relikwii do specjalnej księgi, która jest wystawiona przed kaplicą Matki Bożej.
W przyszłą niedzielę w kaplicy św. Jana Pawła II będzie można oglądać wystawę obrazów pt; „Portret kobiety“.
Także od najbliższej niedzieli, z racji zbliżającego się Dnia Dziecka, chcemy zaprosić rodziny z dziećmi, które uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 10.30 do wspólnego bycia razem, także po zakończonej Eucharystii. Taką przestrzenią jest plac zabaw na terenie naszego parafialnego przedszkola.Przynieśmy coś na wspólny stół oraz zabierzmy koce i zabawki do gry na świeżym powietrzu.Niech to będzie okazja do wspólnego świętowania niedzieli, aby wzajemnie lepiej się poznawać, przez zabawę z dziećmi i dzielenie się świadectwem wiary.
Zapraszamy do codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele oraz do uczestnictwa w Koronce do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku (świętowali oni Pięćdziesiątnicę – święto upamiętniające nadanie Tory Mojżeszowi 50 dni po wyjściu z niewoli egipskiej i święcie Paschy), wypełniając tym samym swoją obietnicę: „Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie” (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
Zielone Świątki, bo tak brzmi popularna nazwa dzisiejszej uroczystości, to jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich. Dzień ten posiadał wtedy praktycznie tę samą rangę, co uroczystość Paschy. W pierwszych wiekach w wigilię tego święta udzielano chrztu katechumenom. W średniowieczu istniał zwyczaj rzucania z sufitu kościoła, w trakcie odprawiania Mszy świętej, róż i innych kwiatów symbolizujących dary Ducha Świętego. W bazylikach i katedrach w czasie uroczystości wypuszczano z klatek gołębie: symbol Ducha Świętego.
Kościół przypomina, że Pięćdziesiątnica jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Duch Święty – Nowe Życie w Chrystusie – był celem całej działalności Chrystusa. Zgodnie z obietnicą, po wywyższeniu Chrystusa na drzewie krzyża, gdy dostęp do Ojca został otwarty, a dziecięctwo Boże stało się rzeczywistością, posłany zostaje Duch Ojca i Syna, by prowadził dalej dzieło Jezusa.
W uroczystość Zesłania Ducha Świętego za pobożne i publiczne odmówienie całego hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź…” można dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami.
Dzisiaj o godz. 16.00 bracia ze wspólnoty neokatechumenalnej zapraszają na kolejną ewangelizację przez naszym kościołem, którarozpocznie się nieszporami. Podczas modlitwy wysłuchamy ich świadectw; nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
Dzieci pierwszokomunijne rozpoczęły Biały Tydzień. Każdego dnia zapraszamy je razem z rodzicami na nabożeństo majowe i Mszę Świętą o godz. 18.00. Jutro wyjątowo, ze względu na bierzmowanie w naszej parafii, Msza Święta z udziałem dzieci komunijnych o godz. 17.00.
W sobotę 30 maja odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę dla dzieci pierwszokomunijnych.
W najbliższą środę o godz. 18.30 modlitwą różańcową rozpocznie się kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn ze wspólnoty Wojownicy Maryi.
Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę. Nowennę odprawiamy podczas nabożeństw majowych po Mszy Świętej o godz. 17.00.
Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W ostatnich dniach wpłynęło 4.200 zł. z ofiar indywidualnych oraz w kopartach na tacę.
Przygotowujemy się do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 21czerwca. W ramach festynu będzie loteria fantowa. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, czyli nowych zabawek, książek, także drobnego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy, które mogą posłużyć w loterii. Wszystkie artykuły na loterię przynośmy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do zakrystii. Zapraszamy chętnych sponsorów, aby ufundowali nagrody główne w postaci rowerów.
W sobotę 23 maja w godz. 11.00-14.00 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi (skwer św. Maksymiliana Kolbe 1) odbędzie się dzień otwartych drzwi.
Zapraszamy do codziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele oraz do uczestnictwa w Koronce do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.