Skip to content

Parafia pw. św. Alberta w Łodzi Posts

Pomódlmy się – Poznajmy się – Msza święta w intencji osób stanu wolnego i spotkanie przy kawie

W pierwsze niedziele miesiąca zapraszamy na Msze Święte w intencji osób stanu wolnego, o realizację powołania, jakie dla każdego z nas ma Bóg.

GDZIE: w Łodzi w kościele pw. św. Alberta (ul. Chmielowskiego 7)

KIEDY: pierwsze niedziele miesiąca (6.10.2024, 3.11.2024, 1.12.2024, 5.01.2025, 2.02.2025, 2.03.2025, 6.04.2025, 4.05.2025, 1.06.2025),
– godz. 12:00 Msza Święta w intencji osób stanu wolnego o wypełnienie ich powołania, o dobrego męża i dobrą żonę (jest to jedna z wielu intencji o tej godzinie);
– po mszy świętej zapraszamy osoby w wieku 25-50 lat, będące osobami stanu wolnego (mogącymi zawrzeć sakramentalny związek małżeński) na rozmowy przy kawie i ciastku (sala „kawiarenki” będzie podana po mszy);
– planowane zakończenie około 15:00.

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy – wystarczy przyjść.

Strona organizatorów: https://sites.google.com/view/poznajmy-sie/
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/367423866463828/367423896463825

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy owocnego nowego roku szkolnego!

„Pamiętajcie, że także wśród dorosłych wielkim jest ten człowiek,
który zawsze chce się czegoś nauczyć,
podczas gdy taki, który twierdzi, że wie już wszystko – w istocie jest tylko pełen samego siebie, a co za tym idzie – jest pozbawiony tych wspaniałych cech, które naprawdę wzbogacają życie.
Uczcie się, pragnąc poznawać rzeczy wciąż nowe, a czyńcie to z wielką pokorą, ponieważ tylko ona uczyni was otwartymi i gotowymi do wciąż nowych zdobyczy.
Osiąga metę tylko ten, kto zdaje sobie sprawę, że jeszcze mu daleko do upragnionych celów i dlatego też nie szczędzi sił, aby do nich dotrzeć.”
(Rzym, 01.03.1980, św. Jan Paweł II)

„Piękno na to jest, by zachwycało – do pracy
Praca, by się zmartwychwstało.” (C. K. Norwid)

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów
na mszę świętą 2 września na godzinę 8:00.

W niedzielę 15 września na mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów pierwszoklasistom. 

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia

W tym dniu obowiązuje niedzielny rozkład nabożeństw,
uczestnictwo we mszy świętej jest obowiązkowe.
Do kościoła przynosimy bukiety polnych kwiatów, ziół, zbóż w celu ich poświęcenia
(święto „Matki Boskiej Zielnej”).

Prawdę o Wniebowzięciu NMP ogłosił jako dogmat wiary papież Pius XII 1 listopada 1950 r. w Konstytucji apostolskiej „Munificentissimus Deus”:„…powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej”
(Breviarium fidei VI, 105)

Pomódlmy się – Poznajmy się – Msza święta w intencji osób stanu wolnego i spotkanie przy kawie (18.08.2024)

W jedną z wakacyjnych niedziel osoby stanu wolnego zapraszamy się na Mszy Świętej w ich intencji – w intencji osób stanu wolnego, o realizację powołania, jakie ma Bóg.

GDZIE: w Łodzi w kościele pw. św. Alberta (ul. Chmielowskiego 7)

KIEDY: niedziela 18 sierpnia 2024 r. godz. 12:00 Msza Święta, po mszy świętej zapraszamy na rozmowy przy kawie i ciastku (sala „kawiarenki” będzie podana po mszy)

UWAGA – intencja mszy jest jedną z intencji o tej godzinie, co oznacza, że będą w modlitwie uczestniczyli również inni Parafianie. Na wspólne rozmowy przy kawie i ciastku zapraszamy już jednak tylko osoby stanu wolnego (mogące zawrzeć sakramentalny związek małżeński) w wieku 30-50 lat.

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy – wystarczy przyjść. Nie ma ograniczeń wiekowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Strona organizatorów: https://sites.google.com/view/poznajmy-sie/
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/532046329744452

Parafia pw. św. Alberta Chmielowskiego