Msze – niedziele i święta nakazane: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:30. Msze – pozostałe święta: 7:00, 9:00, 17:00, 18:00. Msze – dni powszednie: 7:00 (6:45 roraty w Adwencie), 7:30, 17:00, 18:00. Link do szczegółowego wykazu godzin mszy i nabożeństw
„Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.”
św. Albert Chmielowski
Tego dnia msze święte odprawione zostaną o godz.: 7:30, 9:00, 10:30 (po tej mszy nastąpi procesja do czterech ołtarzy), bezpośrednio po procesji – około 13:00, oraz o 18:30 .
W dzień Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystej procesji eucharystycznej. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej
„Pan Jezus ustanawiając Najświętszą Eucharystię oddał nam swoje Ciało i Krew, czyli anticipative przyjął całą Mękę, w której Ciało zostało zniszczone i Krew wylana, ale już zostały żywe w Najświętszej Eucharystii dla nas”
W niedzielę 15 czerwca w parafii od godz. 14.00 odbędzie się festyn.
Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.30.
Nabożeństwo czerwcowe odprawimy po Mszy Świętej o godz. 13.15.
W programie festynu występy muzyczne m. in. Kapela Ludowa im. Tadeusza Kubiaka, atrakcje sportowe, pokazy wojskowe, grill, dmuchańce dla dzieci, stoiska z różnymi produktami, pokazy strażackie, loteria fantowa. Do wygrania cztery rowery. Słodkie wypieki, które zostaną przedstawione do konkursu, możemy przynosić do godz. 13.00 i składać w kaplicy św. Jana Pawła II.
mszy świętej odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. kanonik Krzysztof Florczak, proboszcz ze Rzgowa.
zapraszamy asystę, chór, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne oraz naszych parafian i gości do udziału we mszy świętej i procesji
po procesji zapraszamy wszystkich na wspólny poczęstunek, który odbędzie się w kaplicy św. Jana Pawła II. Zapraszamy chętne panie, aby upiekły ciasta na nasze wspólne odpustowe świętowanie.
„[Św. Albert] jest to święty o duchowości urzekającej zarówno swym bogactwem, jak i swą prostotą. Pan Bóg prowadził go drogą niezwykłą: uczestnik powstania styczniowego, utalentowany student, artysta-malarz, który staje się naszym polskim „Biedaczyną” (jak św. Franciszek z Asyżu) szarym bratem, pokornym jałmużnikiem i heroicznym apostołem miłosierdzia.”
(Jan Paweł II, Rzym 6 stycznia 1995)
Czym jest odpust?
Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie. Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła.
Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.
Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy)
Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
Przyjęcie Komunii świętej Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”) w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są często ogłaszane, m.in. na stronie Apostolstwa Modlitwy)
Wykonanie czynności związanej z odpustem
Ewentualna spowiedź, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione w ciągu kilku dni przed lub po wypełnieniu czynności, z którą związany jest odpust; między tymi elementami musi jednak istnieć związek.
Po jednej spowiedzi można uzyskać wiele odpustów zupełnych, natomiast po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża – tylko jeden odpust zupełny.
W piątek 6 czerwca o godz. 20.00 odbędzie się kolejny wieczór uwielbienia. Tematem przewodnim będą słowa: „Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę.” Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy zabrać karteczkę, na którą wpisujemy nasze pragnienia do Ducha Świętego oraz to co chcemy, aby Duch Święty w nas umocnił. Zapisane intencje będziemy mogli złożyć przed ołtarzem w czasie wieczoru uwielbienia. W tych wszystkich składanych przez nas intencjach będzie sprawowana Msza Święta w niedzielę 8 czerwca o godz. 12.00.
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku (świętowali oni Pięćdziesiątnicę – święto upamiętniające nadanie Tory Mojżeszowi 50 dni po wyjściu z niewoli egipskiej i święcie Paschy), wypełniając tym samym swoją obietnicę: „Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie” (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
Zielone Świątki, bo tak brzmi popularna nazwa dzisiejszej uroczystości, to jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich. Dzień ten posiadał wtedy praktycznie tę samą rangę, co uroczystość Paschy. W pierwszych wiekach w wigilię tego święta udzielano chrztu katechumenom. W średniowieczu istniał zwyczaj rzucania z sufitu kościoła, w trakcie odprawiania Mszy świętej, róż i innych kwiatów symbolizujących dary Ducha Świętego. W bazylikach i katedrach w czasie uroczystości wypuszczano z klatek gołębie: symbol Ducha Świętego.
Kościół przypomina, że Pięćdziesiątnica jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Duch Święty – Nowe Życie w Chrystusie – był celem całej działalności Chrystusa. Zgodnie z obietnicą, po wywyższeniu Chrystusa na drzewie krzyża, gdy dostęp do Ojca został otwarty, a dziecięctwo Boże stało się rzeczywistością, posłany zostaje Duch Ojca i Syna, by prowadził dalej dzieło Jezusa.
W uroczystość Zesłania Ducha Świętego za pobożne i publiczne odmówienie całego hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź…” można dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami.
„Niech Serce Najświętsze udzieli nam płomienia świętej miłości. Ofiarujemy się na znoje i trudy, i cierpienia, gotowi jesteśmy na krzyż dla uczczenia Najświętszego Serca Pana naszego” (św. Albert)
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaDowiedz się więcej o ciasteczkach