W dniu urodzin naszego Księdza Proboszcza modliliśmy się w jego intencji, a także w intencji wszystkich jego rówieśników. Jak podkreślał ks. Proboszcz – ukończone 70 lat życia skłania do reflekcji nad szybko upływającym czasem, ale jest również powodem do dziękczynienia Bogu. Obok zaś dziękczynienia, jest też miejsce na ufną prośbę o zdrowie, siły i dalsze Boże błogosławieństwo. Tego dnia po mszy świętej wspólnie modliliśmy się na różańcu (jak w każdy 13. dzień miesiąca), zaś później nastąpił czas życzeń i świętowania.
Zdjęcia
Relacja filmowa
https://www.youtube.com/embed/-FZcDNU8zW8?rel=0
Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce
okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek – kończy się tradycyjny okres Bożego Narodzenia. Święto to zamyka cykl uroczystości związanych
z objawieniem się światu Słowa Wcielonego.
Liturgia po raz ostatni
w tym roku ukazuje nam Chrystusa-Dziecię.
W naszej parafii msze świete tego dnia sprawowane są o godzinie 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00, nie ma w tym dniu wizyt duszpasterskich („kolędy”).
Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony
przez Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu
i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.
Więcej o święcie Ofiarowania Pańskiego
„Dlaczego Matka Boska jest Gromniczna?” (Dawid Gospodarek)
„Rady ewangeliczne” (Michał Gryczyński)
List pasterski Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2018 roku
Teraz, o Panie, pozwól odejść
swemu słudze w pokoju, *
według słowa Twojego,
Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, *
któreś przygotował
wobec wszystkich narodów:
Światło na oświecenie pogan *
i chwałę ludu Twego, Izraela.

Celem Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Łódzkiej jest wzrost wiary i gorliwości apostolskiej, a także rozwijanie duszpasterstwa i inicjowanie nowych działań ewangelizacyjnych poprzez wsłuchiwanie się w to, co Duch Święty mówi Kościołowi Łódzkiemu na obecnym etapie jego dziejów.
W związku z tym refleksja synodalna będzie skoncentrowana w sposób szczególny na trzech istotnych obszarach duszpasterstwa w Archidiecezji Łódzkiej: młodzieży, rodzinie i parafii.
Strona internetowa dotycząca Synodu
https://youtube.com/watch?v=videoseries%3Flist%3DPLU7YjcqJpWbodSjy0AioLA2_HyoPQkMr6
Ekumenizm to działalność na rzecz pojednania chrześcijan.
Ekumenizm to dialog różnych wyznań oraz próba wzajemnego zrozumienia.
Ekumenizm to postawa pełna tolerancji i szacunku wobec bliźnich oraz ich tradycji religijnych.

Tegoroczne hasło: „Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)”
Materiały przygotowane na Tydzień Modlitw 2018
Kalendarz ekumeniczno-międzyreligijny
Polska Rada Ekumeniczna
Zaproszenie na Łódzki Dzień Judaizmu (17.01.2018)
Zaproszenie na Łódzki Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (14-25.01.2018)
https://www.youtube.com/embed/tPpru4lquxQ?rel=0
https://youtube.com/watch?v=y1aKGCQ00MA%3Frel%3D0
Nowy rok liturgiczny
Wraz z nastaniem Adwentu, rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Przeżywać go będziemy
pod hasłem
„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2, 4).
Program duszpasterski na lata 2017-2019:
Celem nowego programu, wchodzącego w życie w pierwszą niedzielę Adwentu, jest odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.
„Duch, który umacnia miłość”
Roraty
Zapraszamy w dni powszednie (oprócz 8.12)
o godz. 7:00.
Prosimy o przynoszenie ze sobą świec roratnich.
Rozważania Adwentowe
Adwent – Radosna Droga#włączHDJedni mówią, że Adwent to "czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana". Drugich bardzo to denerwuje, i mówią,że to czas nawrócenia, więc nie taki radosny.A co mówi o Adwencie samo Pismo Święte? ;)Owocnego Adwentu Siostry i Braty!
Posted by DobraNowina.net on 30 listopada 2015
|
"Plaster miodu 2 – Internetowe Słuchowisko Adwentowe" Nowe słuchowisko o. Adama Szustaka OP. Odcinki codziennie wieczorem na kanale YouTubowym Langusty przez cały Adwent, czyli od 3 do 24 grudnia. |
|
"Czysta Ewangelia" To pod natchnieniem Ducha Świętego zostało spisane Słowo Boże, które czytamy podczas każdej Eucharystii. Chcąc jeszcze bardziej zrozumieć to, co Pan Bóg mówi nam przez swoje Słowa zapisane na kartach Ewangelii, w sobotni wieczór na stronie archidiecezjalnej pojawiać sie będzie krótkie rozważania zatytułowane – „Czysta Ewangelia”. Do udziału w nagraniach zostali zaproszeni księża diecezjalni i zakonni, którzy w prosty i przystępny sposób starają się przedstawić jak ewangelię należy odczytywać tu i teraz, jak przenieść ją na życie codzienne. |
|
"Challenge Adwentowy 2017 – Wyciskanie i nawracanie" „Wyciskanie i nawracanie” to tegoroczny cykl w ramach Challenge’u Adwentowego. Tym razem codzienne rozważania przygotowali ks. Michał Misiak (streetworker) i Aleksander Beta (trener motywacyjny). Premiera codziennie przed świtem w kanale Maskacjusz TV na Facebooku (Challenge Adwentowy). |
|
|
"Się źle modlicie" To rekolekcje poprowadzi o. Leszek Łuczkanin OFMConv. |
|
|
"Adwent na DEON.pl" Portal DEON.pl przygotował kilka internetowych propozycji rekolekcyjnych i szereg ciekawych artykułów. |
|
"Misericordia et misera" Każdy z nas jest tą miserą – nieszczęśliwą, dlatego nasze serca potrzebują dotyku Bożego Miłosierdzia. Rekolekcje głoszą dwaj misjonarze miłosierdzia: o. Michał Legan, paulin oraz ks. Michał Olszewski, sercanin. Projekt został zrealizowany w Rzymie przez profeto.pl w czterech językach: polskim (oryginalny), angielskim, włoskim i rosyjskim (napisy). |
|
|
"Adwent" (Michela Porcellato) Liturgia Kościoła pomaga nam przejść od okresu zwykłego w ciągu roku do Adwentu z pewną kontynuacją. Podobnie jak ostatnie dni roku liturgicznego także Adwent charakteryzuje oczekiwanie na ponowne przyjście Pana. Trzy słowa ostatnich dni roku liturgicznego: – Bądźcie uważni! czuwajcie! módlcie się! – stanowią fundamentalną wskazówkę do tego, jak przeżywać czas Adwentu. |
|
"Adwent – czas
oczekiwania" O Adwencie w skrócie – czym się charakteryzuje w liturgii różnych wyznań, jak się dzieli, jak jest przeżywany przez osoby świeckie (strona archidiecezjalna). |
|
|
"Wszystko o Adwencie" Wiele cennych informacji (wiara.pl) |
|
"Czytelnia" Wiele cennych informacji (brewiarz.katolik.pl) |
|
|
"Adwentowe antyfony" W ostatnim tygodniu refleksji adwentowej towarzyszą tzw. wielkie antyfony, zwane również antyfonami "O", ponieważ wszystkie zaczynają się taką właśnie łacińską apostrofą podkreślającą natarczywość i tęsknotę ludu Bożego wołającego o Mesjasza. |
Prowadzą Jezuici: O. Zdzisław Jaśko i O. Ryszard Ożóg
PROGRAM:
Do każdej z grup można dołączyć w dowolnym momencie. W razie pytań można kontaktować się mailowo na adres parafii (brat.albert @ poczta.onet.pl) lub przez ks. Przemka.
Spotkania tej grupy są bardzo różnorodne. Aktualne informacje są dostępne na Facebooku. Przez świąteczny czas naszym zadaniem jest zastanawianie się nad tym, gdzie nam brakuje doświadczania miłosierdzia, w jakim wymiarze życia jesteśmy ubodzy. Przez doświadczenie miłosierdzia chcemy lepiej miłosierdzie okazywać!
Więcej informacji o spotkaniach pokolenia Y
W 3. czwartki miesiąca (najbliższy: 21 grudnia) o 19:30 w czytelni spotyka się grupał młodych dorosłych – związanych wcześniej z Ruchem Światło-Życie, ale także poznająca ten charyzmat dopiero poprzez te spotkania. W tym roku zastanawiamy się nad tekstami ks. Franciszka Blachnickiego o zaangażowaniu chrześcijan. Można dołączyć do grupy w dowolnym miesiącu.
Więcej informacji o spotkaniach

Kiedyś był w naszej parafii zwyczaj, że młodzież gromadząca się w różnych grupach (muzycznych, oazowych, służby liturgicznej, KSM) spotykała się na wspólnym opłatku. Zawsze był to czas radości, dzielenia się sobą nawzajem, czas śpiewania kolęd, smakowitych potraw, ogólnej życzliwości. W tym roku po raz kolejny taką „wigilię” organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zapraszamy w piątek 22 grudnia o 20:00 do auli Jana Pawła II (budynek starej kaplicy).