Dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na wrześniową pielgrzymkę do Rzymu.
Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski w intencji nowego papieża Leona XIV.
W środę obchodzimy święto św. Macieja Apostoła. Tego dnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Pracownikow Nauki. Nauczycieli akademickich zapraszamy na Mszę Świętą i konferencję duchową.
W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 i 12.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 biskup Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem, ich rodziców i świadków odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00.
Prace plastyczne o tematyce religijnej na wystawę oraz rękodzieło możemy przynosić do nabliższej niedzieli.
Rozpoczęliśmy przygotowania do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 15 czerwca. W programie festynu przewidziane są występy muzyczne, atrakcje sportowe, grill, dmuchańce dla dzieci, pokazy strażackie i wojskowe oraz konkurs słodkich wypieków. W ramach festynu przygotowujemy także loterię fantową. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, czyli nowych zabawek, książek, także drobnego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy, które mogą posłużyć w loterii.. Wszystkie artykuły na loterię przynośmy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do zakrystii. W ubiegłych latach znalazło się kilku sponsorów, którzy ufundowali nagrody główne w postaci rowerów. Zapraszamy także w tym roku do włączenia się w przygotowanie i przeżycie święta parafii, jakim jest nasz festyn.
W przyszłym roku nasza parafia organizuje piętnastodniową pielgrzymkę do Szwecji, Finlandii i Norwegii. Program oraz informacje dostępne są w zakrystii i kancelarii.
Trwają przygotwania do naboru dzieci do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemy na stoliku z prasą katolicką.
Nasza parafia organizuje wyjście do kina na film o św. Janie Pawle II pt: „21.37”. Projekcja odbędzie się w czwartek 15 maja o godz. 11.00 w kinie Helios w Sukcesji, Al. Pilitechniki 1. Bilety można rezerwować w zakrystii i kancelarii do wtorku włącznie w cenie 15 zł.
Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy w najbliższą sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.30.
W odpowiedzi na wezwanie papieża Leona XIV, aby wyjść z misją głoszenia Ewangelii współczesnemu człowiekowi, przez trzy najbliższe niedziele, począwszy od 18 maja, razem z łódzkimi wspólnotami neokatechumenalnymi, będziemy przeżywać w naszej parafii ewangelizację na placu przed kościołem o godz. 16.00. Modlitwa rozpocznie się nieszporami, będzie czas na wysłuchanie świadectw oraz głoszenie Kerygmatu – prawdy o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią.
Nie zapominajmy o codziennych nabożeństwach majowych i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.
Taca gospodarcza z minionej niedzieli wyniosła 12.300 zł.
Wznowiliśmy prace remontowe w naszym kościele.
W ostatnich tygodniach na konto parafialne oraz z ofiar indywidualnych wpłynęło 6.400 zł. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są koperty z pieczątką parafii, które razem z ofiarą na remont kościoła możemy składać podczas niedzielnej tacy. Dziękujemy za każdy dar serca.
Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo majowe. W dni powszednie „majówki” odprawiane są po Mszy Świętej o godz. 17.00.
We wtorek przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.
W środę o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, uwolnienie oraz z indywidualnym błogosławieństwem.
Przez pięć najbliższych miesięcy, od maja do września, w jeden piątkowy wieczór będziemy mieli możliwość modlitwą i śpiewem wspólnego uwielbiania Pana Boga przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wieczory uwielbienia będą się odbywać w godz. 20.00 – 22.00 i każdy z nich będzie miał swój temat. Na pierwszy zapraszamy w najbliższy piątek o godz. 20.00. Tematem przewodnim będzie: dziękczynienie. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy zabrać karteczkę, na którą wpisujemy intencję za co lub za kogo chcemy Panu Bogu szczególnie podziękować. Zapisane intencje będziemy mogli złożyć przed ołtarzem w czasie wieczoru uwielbienia. W tych wszystkich składanych przez nas intencjach będzie sprawowana Msza Święta w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.
Prace plastyczne o tematyce religijnej na wystawę oraz rękodzieło możemy przynosić do niedzieli 18 maja.
Trwają przygotwania do naboru dzieci do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemy na stoliku z prasą katolicką.
Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy w najbliższą sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.30.
Nie zapominajmy o codziennych nabożeństwach majowych i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.
W najbliższą środę rozpoczyna się konklawe. Polecajmy w modlitwie księży kardynałów i prośmy o dary Ducha Świętego na czas wyboru nowego papieża.
Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Jutro przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. We wtorek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 spotkanie formacyjne wieczernika modlitwy za kapłanów. O godz. 22.00 Msza Święta pierwszoczwartkowa dla mężczyzn i Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem do północy. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17.00.
W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po ostatniej wieczornej Mszy Świętej, na rozpoczęcie adoracji.
W sobotę uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się o dobry wybór nowego papieża. Tego dnia zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.30, następnie piętnaście minut rozważania tajemnicy różańca i nabożeństwo majowe.
W dniach 20-24 września nasza parafia organizuje pięciodniową samolotową pielgrzymkę do Rzymu w ramach roku jubileuszowego, aby nawiedzić groby apostolskie, pomodlić się przy grobach ostatnich papieży, przejść przez drzwi święte, zwiedzić Wieczne Miasto i spotkać się z nowym papieżem. Zapisy oraz program dostępne w zakrystii i kancelarii.
W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się za osoby stanu wolnego oraz o dobry wybór męża i żony.
Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę śladem sanktuariów maryjnych Bieszczad.
Przez pięć najbliższych miesięcy, od maja do września, w jeden piątkowy wieczór będziemy mieli możliwość modlitwą i śpiewem wspólnego uwielbiania Pana Boga przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wieczory uwielbienia będą w godz. 20.00 – 22.00. Ulotki znajdziemy na ławkach i przy wyjściu z kościoła.
Prace plastyczne o tematyce religijnej na wystawę oraz rękodzieła możemy przynosić do niedzieli 18 maja.
Trwają przygotwania do naboru dzieci do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”, które z początkiem września będzie funkcjonować w nowej odsłonie i z nową kadrą nauczycielską. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemy na stoliku z prasą katolicką.
Nasz kościół jest otwarty każdego dnia. Przychodźmy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
Polecamy prasę katolicką. Obok najnowszych tygodników znajdziemy miesięcznik „Słowo wśród nas” z komentarzami do codziennych czytań mszalnych na miesiąc maj.
Radując się z uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przekazujemy wszystkim parafianom oraz gościom wyrazy serdecznej pamięci i moc życzeń. W wielkanocnej radości tkwi pewność, że nadzieja zawieść nie może, ponieważ jest ona zakorzeniona w zwycięstwie Chrystusa nad grzechem, śmiercią, piekłem i szatanem. Ufajmy Tej Nadziei zawsze i we wszystkim! Naszą pamięcią w modlitwie ogarniamy wszystkich parafian, szczególnie chorych, samotnych i cierpiących oraz tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc.
Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować w naszym kościele uroczystości wielkanocne. Dziękujemy służbie liturgicznej i księdzu Piotrowi za przygotowanie liturgii podczas Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego; scholi za przygotowanie i wykonanie pieśni; asyście parafialnej za udział w procesji rezurekcyjnej; chórowi parafialnemu, Panu Adamowi Kujawie za zrobienie wystroju Grobu i Ciemnicy oraz Paniom Dorocie i Annie za dekorację kwiatową; Pani Agnieszce Pilc oraz Panu Marcinowi Kolasińskiemu za dokumentację video i fotograficzną oraz wszystkim innym osobom, które w jakikolwiek sposób ofiarowały swój czas i pomogły także w posprzątaniu kościoła. Dziękujemy wolontariuszom z grupy charytatywnej „Nieśmy pomoc” oraz przedstawicielom Parafialnej Rady Duszpasterskiej za przygotowanie paczek świątecznych w postaci święconki, które zostały wczoraj rozdane potrzebującym. Dziękujemy Panu Dawidowi, naszemu organiście. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i na dekorację ołtarza oraz za wszelkie inne ofiary, które są przekazywane indywidualnie oraz na konto parafialne, także za ofiary przy poświęceniu pokarmów oraz te, które składacie na prace remontowe w naszym kościele. Dziękujemy naszym parafianom za obecność na rekolekcjach wielkopostnych oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
Przekazujemy radosną wiadomość, że nasza parafia otrzymała relikwie bł. Rodziny Ulmów z Markowej od Ksiedza Arcybiskupa Adama Szala, metropolity przemyskiego. Relikwie będę uroczyście wprowadzone w niedzielę 7 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 sprawowanej przez naszego księdza kardynała Grzegorza Rysia, kiedy będziemy świętować dwudziestopięciolecie konsekracji naszego kościoła.
W czasie trwania oktawy Wielkiej Nocy codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00 trwamy w nowennie przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
W środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Pracowników Nauki. Nauczycieli akademickich zapraszamy na Mszę Święta i konferencję duchową.
W sobotę na wieczornej Mszy Świętej oraz w Niedzielę Bożego Miłosierdzia na wszystkich Mszach Świętych będziemy gościć w naszej parafii Siostry Służki z Ośrodka Rehabilitacyjnego w Mariówce, które podzielą się świadectwem działania Bożego Miłosierdzia w ich codziennej posłudze chorym.
W dniach 26-28 maja nasza parafia organizuje trzydniową autokarową pielgrzymkę śladem sanktuariów maryjnych Bieszczad. Program oraz zapisy w zakrystii i kancelarii.
Skarbonki z tegoroczną jałmużną wielkopostną dla potrzebujących naszych parafian możemy przynieść w najbliższą niedzielę i złożyć przy ołtarzu.
Nasz kościół jest otwarty każdego dnia, przychodźmy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
W najbliższą niedzielę będziemy gościć kleryka, który będzie zbierał ofiary na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.
Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. Dzisiaj o godz. 17.45 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Przed nami Triduum Paschalne. Msza Święta wielkoczwartkowa Wieczerzy Pańskiej oraz Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ( wstrzemiężliwość od pokarmow mięsnych i jeden posiłek do syta). Tego dnia tradycyjnie ofiary składane podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia. Nowenna będzie odprawiana w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę 15 minut przed rozpoczęciem liturgii. W Niedzielę Zmartwychwstania i w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy kwadrans przed Eucharystią wieczorną. W pozostałe dni oktawy po Mszy Świętej o godz. 17.00.
W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w godz. 8.00 – 19.00. Poświęcenie pokarmów będzie odbywać się w nawie głównej kościoła. W godzinach poświęcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa zarówno w Wielki Czwartek, jak również przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę. Możliwość adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do północy. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00.
Na Wielką Sobotę zostaną przygotowane paczki żywnościowe w postaci „święconki” dla osób ubogich i bezdomnych. Prosimy, aby poinformować w swoim sąsiedztwie o możliwości skorzystania z pomocy w naszej parafii, aby nikt nie był głodny i zapomniany podczas tegorocznych Świąt. Paczki będą wydawane w salce przy kancelarii, w Wielką Sobotę, w godz. 10.00 – 12.00.
W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja o godz. 6.00 z procesją trzy razy wokół kościoła. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną oraz wszystkich wiernych parafian do licznego udziału w świętowaniu pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego. Nie będzie Mszy Świętej o 7.30, a pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego.
Trwają przygotwania do naboru dzieci do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”, które z początkiem września będzie funkcjonować w nowej odsłonie i z nową kadrą nauczycielską. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemy na stoliku z prasą katolicką.
W dniach 26-28 maja nasza parafia organizuje trzydniową autokarową pielgrzymkę śladem sanktuariów maryjnych Bieszczad. Program oraz zapisy w zakrystii i kancelarii.
Zapraszamy do udziału w kolejnej wystawie prac plastycznych. Tym razem prosimy o przygotowanie prac o tematyce religijnej oraz rękodzieła o dowolnej tematyce. Prace nazwane i podpisane prosimy przynosić do kancelarii parafialnej do końca kwietnia.
Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne.
Dziękujemy za pomoc we wczorajszym posprzątaniu kościoła.
W minioną środę zakończyliśmy czterodniowe rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy wszystkim, którzy w nich uczestniczyli, szczególnie księdzu rektorowi Michałowi i wspólnocie seminarium Redemptoris Mater za przygotowanie i wygłoszenie nauk oraz świadectwa seminarzystów.
W poniedziałek i czwartek na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na Nieszpory z uroczystym wyznaniem wiary braci ze wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.
W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uwolnienie, uzdrowienie oraz z indywidualnym błogosławieństwem.
W piątek ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej; o godz. 16. 30 z udziałem dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży, studentów oraz osób, które później kończą pracę.
W najbliższą sobotę 12 kwietnia nasza parafia stanie się Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym. Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.
W najbliższą Niedzielę Męki Pańskiej rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia palm.
Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, do których udamy się ze spowiedzią i Komunią Świętą wielkanocną w czwartek 10 kwietnia.
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła możemy nabywać świece i baranki wielkanoce. W ten sposób wspieramy dzieła Caritas naszej archidiecezji. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać w zakrystii i kancelarii.
Zapraszamy do udziału w kolejnej wystawie prac plastycznych. Tym razem prosimy o przygotowanie prac o tematyce religijnej oraz rękodzieła o dowolnej tematyce. Prace nazwane i podpisane prosimy przynosić do kancelarii parafialnej do końca kwietnia.
Szkoła Podstawowa nr 114 zaprasza na Dzień Otwarty, który będzie w czwartek o godz. 17.00.
Trwają przygotwania do naboru dzieci do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”, które z początkiem września będzie funkcjonować w nowej odsłonie i z nową kadrą nauczycielską. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemy na stoliku z prasą katolicką.
W dniach 26-28 maja nasza parafia organizuje trzydniową autokarową pielgrzymkę śladem sanktuariów maryjnych Bieszczad. Program oraz zapisy w zakrystii i kancelarii.
Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Naszą świątynię sprzątamy w sobotę po drugiej Mszy Świętej porannej.
Dzisiaj na godz. 17.45 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czterodniowe parafialne rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy ks. Michał Jaworski, rektor naszego Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego Redemptoris Mater razem z seminarzystami. Dzisiaj na godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ojca rekolekcjonisty. Od jutra do środy każdego dnia cztery nauki dla dorosłych: o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 20.00. Ostatnie spotkanie rekolekcyjne każdego dnia o godz. 20.00 jest skierowane dla młodzieży, studentów oraz osób, które kończą później pracę. Podczas każdego spotkanie rekolekcyjnego będzie możliwość spowiedzi. W środę, ostatniego dnia rekolekcji, ofiary składane na tacę będą naszym podziękowaniem dla głoszących rekolekcje za trud ich przygotowania i wygłoszenia. Jutro i pojutrze ofiary przeznaczamy na potrzeby parafii. Polecajmy w modlitwie księdza rektora Michała oraz seminarzystów i módlmy się dla siebie o gorliwy udział w tym świętym czasie łaski.
W środę mija dwadzieścia lat od śmierci św. Jana Pawła II.
W pierwszy czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie wspólnoty wieczernika modlitwy za kapłanów.
Mężczyźni mogą uczestniczyć we Mszy Świętej pierwszoczwartkowej o godz. 22.00 i w Godzinie Świętej przed Najświętszym Sakramentem do północy.
W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 17.00.
Adoracja w pierwszy czwartek i pierwszy piątek do godz. 20.00.
W piątek o godz. 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Z tego względu w naszym kościele będzie tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziełem dzieci o godz. 16.30. Na Drogę Krzyżowwą uliczną przynieśmy świece.
W sobotę różaniec pierwszosobotni o godz. 16.30, następnie Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i piętnaście minut rozważania tajemnicy różańca. Zapraszamy także na różaniec ulicą Piotrkowską, który rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą Świętą w parafii Zesłania Ducha Świętego przy placu Wolności.
W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 w kaplicy św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii.
Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, do których udamy się ze spowiedzią i Komunią Świętą wielkanocną w czwartek 10 kwietnia.
W naszej parafii jest możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu z kompetencji cyfrowych takich jak: Blik, mObywatel, profil zaufany, erecepty. Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w zakrystii i kancelarii. Pierwsze szkolenie odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 10.00 do 12.00 w salce nad zakrystią.
W najbliższą niedzielę na Mszy Swietej o godz. 12.00 bedziemy modlić się za osoby stanu wolnego o dobry wybór męża i żony. Po Eucharystii dla tych osób spotkanie przy kawie i herbacie.
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła możemy nabywać świece i baranki wielkanoce. W ten sposób wspieramy dzieła Caritas naszej archidiecezji. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać w zakrystii i kancelarii.
Zapraszamy do udziału w kolejnej wystawie prac plastycznych. Tym razem prosimy o przygotowanie prac o tematyce religijnej oraz rękodzieła o dowolnej tematyce. Prace nazwane i podpisane prosimy przynosić do kancelarii parafialnej do końca kwietnia.
Trwają przygotwania do naboru dzieci do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”, które z początkiem września będzie funkcjonować w nowej odsłonie i z nową kadrą nauczycielską. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemy na stoliku z prasą katolicką.
Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Naszą świątynię sprzątamy w sobotę po drugiej Mszy Świętej porannej.
Dzisiaj na godz. 17.45 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
We wtorek 25 marca odchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem. Uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 17.00.
W najbliższą środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Pracowników Nauki. Nauczycieli akademickich zapraszamy na Mszę Świętą i konferencję pt: „Święty Józef przewodnikiem duchowym na dzisiejsze czasy”, którą wygłosi o. dr Jacek Ciupiński, rektor Wyższego Seminarium Duchownego OO. Franciszkanów w Łodzi Łagiewnikach.
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, którym będzie przewodniczył ks. Michał Jaworski, rektor Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego Redemptoris Mater razem z seminarzystami. Nauki rekolekcyjne w niedziele będą na każdej Mszy Świętej. Od poniedziałku do środy każdego dnia cztery nauki dla dorosłych: o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 20.00. Specjalne nauki będą także dla dzieci i młodzieży. Polecajmy w modlitwie księdza rektora Michała oraz seminarzystów i módlmy się dla siebie o gorliwy udział w tym świętym czasie łaski.
Prosimy o zgłaszanie w zakrystii i w kancelarii adresów chorych, do których udamy się ze spowiedzią i Komunią Świętą wielkanocną w czwartek 10 kwietnia.
Próby dla śpiewających podczas Triduum Paschalnego odbywają się: dla pań w poniedziałek o 18.30; dla panów w piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej.
W zakrystii możemy nabywać świece i baranki wielkanoce. W ten sposób wspieramy dzieła Caritas naszej archidiecezji.
Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać w zakrystii i kancelarii.
W przyszłą sobotę o godz. 17.00 nasza parafia organizuje wspólne wyjście do Multikina (al. Piłsudskiego 5) na projekcję filmu o Matce Bożej pt: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”. Bilety można zamawiać w zakrystii i kancelarii do wtorku włącznie w cenie 16 zł. Każdy indywidualnie udaje się do kina.
Zapraszamy do udziału w kolejnej wystawie prac plastycznych. Tym razem prosimy o przygotowanie prac o tematyce religijnej oraz rękodzieła o dowolnej tematyce. Prace nazwane i podpisane prosimy przynosić do kancelarii parafialnej do końca kwietnia.
Trwają przygotwania do naboru dzieci do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”, które z początkiem września będzie funkcjonować w nowej odsłonie i z nową kadrą nauczycielską. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemy na stoliku z prasą katolicką.
W piątek 4 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Naszą świątynię sprzatamy w soboty po drugiej Mszy Świętej porannej.
W najbliższą niedzielę śpiewy podczas każdej Mszy Świętej będzie animować młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych, która przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży, odbywających się tego lata w Rzymie. Po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć ich naszą ofiarą.
Dzisiaj o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych oraz o 19.00 dla młodzieży, studentów i osób, które kończą później pracę. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach wielkopostnych.
Zapraszamy do śpiewania w scholi podczas Triduum Paschalnego. Najbliższa próba dla kobiet w poniedziałek o godz. 18.00; dla mężczyzn w piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej ok. godz. 19.30.
Dobiegają końca prace remontowe i konserwatorskie w naszym parafialnym przedszkolu „Albercik”, aby z początkiem maja móc rozpocząć rekrutację i zorganizować „drzwi otwarte” w związku z naborem dzieci. Przedszkole będzie funkcjonować w nowej odsłonie i z nową kadrą nauczycielską. Informacje o przedszkolu i kontakt znajdziemy na stoliku z prasą katolicką.
W środę uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszej archidiecezji. Tego dnia zapraszamy na spotkanie formacyjne wszystkie koła różańca rodziców za dzieci. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Msza Święta i wspólne spotkanie w salce parafialnej. Tego dnia zapraszamy mężczyzn na spotkanie wspólnoty Wojowników Maryi, które rozpocznie się w kościele o godz. 18.30.
W piątek 4 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla.
W czwartek 10 kwietnia odwiedzimy chorych w Komunią Świętą z okazji zbliżających się Świąt. Prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii adresy osób chorych.
Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Naszą świątynię sprzątamy w sobotę po drugiej Mszy Świętej porannej.
Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe w kościele i w naszym przedszkolu. W ostatnim tygodniu wpłynęło 3.200 zł z ofiar w kopertach na tacę, przesłanych na konto parafialne oraz składanych indywidualnie. Na stoliku są koperty z pieczątką parafii, dla tych spośród nas, którzy chcą złożyć taką ofiarę.
Nasza parafia otrzymała wózek inwalidzki. Jeśli ktoś potrzebuje, to prosimy o kontakt.
Zapraszamy do udziału w kolejnej wystawie prac plastycznych. Tym razem prosimy o przygotowanie prac o tematyce religijnej oraz rękodzieła o dowolnej tematyce. Prace nazwane i podpisane prosimy przynosić do kancelarii parafialnej do końca kwietnia.
Siostry Służebniczki, które gościły w naszej parafii w ubiegłą niedzielę i dzieliły się świadectwem posługi na misjach w Zambii, bardzo dziękują za ofiary od naszych parafian w kwocie 20.000 zł.
Szkoła Podstawowa nr 199 zaprasza przedszkolaków oraz rodziców na „drzwi otwarte” – Pierwszy Szkolny Festiwal Talentów w sobotę 29 marca o godz. 10.00.
Jutro dzień imienin biskupa Zbigniewa Wołkowicza. Pamiętajmy w modlitwie o biskupie pomocniczym naszej archidiecezji.
Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Szczególnie w czasie Wielkiego Postu postarajmy się znaleźć więcej czasu na modlitwę w ciągu dnia w kościele.
W przyszłą niedzielę przybędą do naszej parafii klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach razem z ojcem Danielem Śliwińskim, który na każdej Mszy Świętej wygłosi homilię. Przy tej okazji klerycy będą rozprowadzać najnowszy numer franciszkańskiego czasopisma „Nasze Życie”. Będziemy mogli wesprzeć ich naszymi ofiarami.
Wychodząc z kościoła możemy złożyć swój podpis wspierając i broniąc „Muzeum Pamięć i Tożsamość św. Jana Pawła II”. Nie pozwólmy, aby zakłamywać historię i zacierać pamięć o naszym Wielkim i Świętym Rodaku.
Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Koła Żywego Różańca.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.45.
W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych oraz o 19.00 dla młodzieży, studentów i osób, które kończą później pracę. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach wielkopostnych.
W czwartek po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec z racji trzynastego dnia miesiąca.
Zapraszamy do śpiewania w scholi podczas Triduum Paschalnego. Najbliższa próba dla kobiet w poniedziałek o godz. 18.00; dla mężczyzn w piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej ok. Godz. 19.30.
Po blisko półtorarocznej przerwie, od września tego roku, otwieramy w nowej odsłonie nasze katolickie, parafialne przedszkole „Albercik”. Obecnie trwają prace remontowe i konserwatorskie, aby z początkiem maja rozpocząć rekrutaję i zorganizować „drzwi otwarte” w związku z nowym naborem dzieci. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania przedszkola możemy uzyskać w zakrystii i kancelarii na przygotowanym folderze.
Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Naszą świątynię sprzątamy w sobotę po drugiej Mszy Świętej porannej.
Wychodząc z kościoła możemy zabrać skarbonkę na tegoroczną wielkpostną jałmużnę.
Trwają prace remontowe w naszych kościele. W ostatnim tygodniu wpłynęło 7.700 zł z ofiar w kopertach na tacę, przesłanych na konto parafialne oraz składanych indywidualnie. Taca gospodarcza z ubiegłej niedzieli to 14.200 zł. „Bóg zapałać” za każdy dar serca. Na stoliku są koperty z pieczątką parafii, dla tych spośród nas, którzy chcą złożyć ofiarę na prace prowadzone w naszym kościele.
Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Szczególnie w czasie Wielkiego Postu postarajmy się znaleźć więcej czasu na modlitwę w ciągu dnia w naszej świątyni. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą katolicką możemy nabyć, wydaną kilka lat temu, książkę ks. dr. Sławomira Wasilewskiego, proboszcza ze Skierniewic, pt: „Rozważania do Słowa” medytacje na każdy dzień Wielkiego Postu.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.