Skip to content

Kategoria: Ogłoszenia parafialne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.07.2025 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 zaśpiewamy nieszpory.
  2. We wtorek w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Marii Magdaleny; w środę św. Brygidy, patronki Europy; w piątek św. Jakuba Apostoła.
  3. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Łodzi na Jasną Górę, która w tym roku po raz setny wyruszy tradycyjnie 21 sierpnia.
  4. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. W przyszłą niedzielę w godz. 15.00 – 18.00 będzie kolejny dzień otwartych drzwi z możliwością obejrzenia pomieszczeń i spotkania się z kadrą prowadzącą. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajdziemy ulotki z informacjami o funkcjonowaniu przedszkola.
  5. Nasza parafia organizuje autokarową dwudniową pielgrzymkę do Kałkowa, na Święty Krzyż, do Janowa Lubelskiego i Sandomierza, w dniach 10-11 września. Zapisy i program w zakrystii i kancelarii.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na remont naszego kościoła: elewacja zewnętrzna i malowanie w środku. Trwa obecnie oczyszczanie i odtłuszczanie malowideł w górnej części kościoła oraz ścian i przygotowywanie świątyni do malowania. W ostatnim tygodniu z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 5.700 zł. Możemy składać ofiary także na tacę w kopertach, które są do wzięcia ze stolika przy wyjściu z kościoła. Koszt inwestycji, czyli malowanie oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne, wyniesie ok. 200.000 zł. Dziękujemy za wyrozumiałość w związku z prowadzonymi pracami oraz za każde wsparcie materialne. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  7. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim korzystającym z urlopu życzymy bezpieczeństwa, radości i Bożej opieki.
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.07.2025 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 różaniec fatimski.
  2. W środę obchodzimy w liturgii wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  3. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów.
  4. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Łodzi na Jasną Górę, która w tym roku po raz setny wyruszy tradycyjnie 21 sierpnia.
  5. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. W przyszłą sobotę w godz. 10.00 – 14.00 będzie dzień otwartych drzwi z możliwością obejrzenia pomieszczeń i spotkania się z kadrą prowadzącą. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajdziemy ulotki z informacjami o funkcjonowaniu przedszkola.
  6. Nasza parafia organizuje autokarową dwudniową pielgrzymkę do Kałkowa, na Święty Krzyż, do Janowa Lubelskiego i Sandomierza w dniach 10-11 września. Zapisy i program w zakrystii i kancelarii.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na remont elewacji naszego kościoła. W ostatnim tygodniu z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 9.800 zł. Taca gospodarcza z ubiegłej niedzieli to 11.250 zł. Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy wziąć kopertę z pieczątką parafii, którą razem z ofiarą złóżmy podczas niedzielnej tacy. Od jutra rozpoczynamy prace wewnątrz, polegające na malowaniu kościoła oraz wymianie oświetlenia, które będzie bardziej oszczędne i wyposażone w nowoczesne technologie. W związku z prowadzonymi pracami Msze Święte w dni powszednie, przez najbliższych kilka tygodni, będą odprawiane, od jutra, w kaplicy św. Jana Pawła II. W niedziele i uroczystości oraz w soboty wieczorem Msze Święte będą sprawowane normalnie w kościele. Koszt inwestycji wyniesie ok. 200.000 zł. Dziękujemy za wyrozumiałość oraz wsparcie materialne prowadzonych prac. W czasie prowadzonych prac adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie w kościele, natomist kaplica św. Jana Pawła II będzie otwarta na codzienną modlitwę.
  8. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła.
  9. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim korzystającym z urlopu życzymy bezpieczeństwa, radości i Bożej opieki.
  10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.07.2025 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjne.
  2. W miesiącach wakacyjnych w dni powszednie odprawiamy Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00; w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.15.
  3. W piątek obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy.
  4. W najbliższą niedzielę odbędzie się aurokarowa pielgrzymka na Jasną Górę z okazji ogólnopolskiej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00. Tego dnia różaniec fatimski o godz. 18.00.
  5. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. W sobotę 19 lipca w godz. 10.00 – 14.00 będzie dzień otwartych drzwi z możliwością obejrzenia pomieszczeń i spotkania się z kadrą prowadzącą. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajdziemy ulotki z informacjami o funkcjonowaniu przedszkola.
  6. W niedzielę 20 lipca po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów.
  7. W naszej parafii trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00 – 17.00. Pan Jezus zaprasza każdego dnia do poświęcenia np. jednej godziny adoracji raz w tygodniu. Chcemy, aby jak najwięcej osób zadeklarowało swoją obecność na adoracji, aby, w miarę możliwości, Pan Jezus wystawiony w Najświętszym Sakramencie nie pozostawał samotny, bez żadej osoby w kościele. Zapraszamy, aby zapisywać się na adorację wypełniając formularz, który jest dostępny na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapis na adorację nigdy nie jest zapisem do końca życia – w każdej chwili można się z niego wycofać. Podpisane deklaracje przynośmy do zakrystii lub kancelarii.
  8. Nasza parafia organizuje autokarową dwudniową pielgrzymkę do Kałkowa, na Święty Krzyż, do Janowa Lubelskiego i Sandomierza w dniach 10-11 września. Zapisy i program w zakrystii i kancelarii.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na remont elewacji naszego kościoła. W ostatnim tygodniu z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 2.300 zł. Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy wziąć kopertę z pieczątką parafii, którą razem z ofiarą złóżmy podczas niedzielnej tacy.
  10. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Nasz kościół sprzątamy w sobotę po Mszy Świętej porannej. Zapraszamy nowe, chętne osoby, do pomocy w sprzątaniu.
  11. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim korzystającym z urlopu życzymy bezpieczeństwa, radości i Bożej opieki.
  12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – 29.06.2025r.

  1. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. Ksiądz Proboszcz wraz z braćmi z Drogi Neokatechumenalnej serdecznie zapraszają dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 18.30 i spotkanie ze Słowem Bożym bezpośrednio po Eucharystii.
  2. Od jutra, przez lipiec i sierpień, w dni powszednie, będzie odprawiana Msza Święta o godz. 7.00 i 18.00, natomiast w niedziele wakacyjne nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15. Kancelaria będzie czynna od 15.00 do 16.30.
  3. W pierwszy czwartek Msza Święta w intencji kapłanów i nowych powołań o godz. 18.00. Mężczyzn zapraszamy o godz. 22.00 na Mszę Świętą i Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem do północy. Adoracja w pierwszy czwartek do godz. 20.00.
  4. W najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się kolejny wieczór uwielbienia. Tematem przewodnim będzie: przeproszenie. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy zabrać karteczkę, na którą wpisujemy intencję za co lub za kogo chcemy Pana Boga szczególnie przeprosić. Zapisane intencje będziemy mogli złożyć przed ołtarzem w czasie wieczoru uwielbienia. W tych wszystkich składanych przez nas intencjach, będzie sprawowana Msza Święta w najbliższą niedzielę o godz. 12.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe odprawimy po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  5. Różaniec pierwszosobotni wynagradzjący Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15, następnie piętnaście minut adoracji tajemnicy różańcowej i Msza Święta. Tego dnia zapraszamy także na różaniec ulicą Piotrkowską, który rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą Świętą w kościele Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności.
  6. Nasi trzej lektorzy: Daniel Kolankiewicz, Mieszko Koszulski i Stanisław Kupiec zostali wczoraj ustanowieni ceremoniarzami. Gratulujemy im tej zaszczytnej funkcji i życzymy, aby spełniali ją gorliwie i z poświęceniem dla dobra naszej parafii.
  7. Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę 13 lipca.
  8. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy ulotki z informacjami o funkcjonowaniu przedszkola.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na remont elewacji naszego kościoła. W ostatnim tygodniu z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 3.150 zł. Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy wziąć kopertę z pieczątką parafii, którą razem z ofiarą złóżmy podczas niedzielnej tacy.
  10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji osób stanu wolnego oraz o dobry wybór męża i żony.
  11. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Nasz kościół sprzątamy w sobotę po Mszy Świętej porannej. Zapraszamy nowe, chętne osoby, do pomocy w sprzątaniu.
  12. Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli czas wakacji oraz wszystkim korzystającym z urlopu życzymy bezpieczeństwa, radości i Bożej opieki.
  13. Polecajmy w modlitwie dzisiejszych solenizantów, szczególnie naszego wikariusza, księdza Piotra.
  14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy znane nam dobrze tygodniki oraz miesięcznik „Słowo wśród nas” z komentarzami do czytań mszalnych na miesiąc lipiec.

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.06.2025 r.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i wzięli udział w festynie parafialnym oraz w odpuście ku czci naszego patrona św. Alberta.
  2. Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją oraz modlitwami w ramach rekolekcji, które mają ożywić oraz pogłębić naszą pobożność względem adoracji Najświętszego Sakramentu. We wtorek w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z aktem oddania swojego życia Jezusowi Eucharystycznemu. Owocem rekolekcji jest zaproszenie naszych parafian do adorowania Najświętszego Sakramentu poprzez zapisanie się na jedną godzinę adoracji w ciągu tygodnia. Będzie można to uczynić przy wyjściu z kościoła wypełniając formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stoliku. Adoracja w naszej parafii jest w godz. 8.00 – 17.00. Zapis na adorację nigdy nie jest zapisem do końca życia – w każdej chwili można się z niego wycofać. Pan Jezus zaprasza każdego dnia do poświęcenia jednej godziny adoracji raz w tygodniu. Chcemy, aby jak najwięcej osób zadeklarowało swoją obecność na adoracji, aby, w miarę możliwości, Pan Jezus wystawiony w Najświętszym Sakramencie nie pozostawał samotny, bez żadej osoby w kościele. Zapisy na adorację potrwają przez cały lipiec. Podpisane deklaracje przynośmy do zakrystii lub kancelarii.
  3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Święta z poświęceniem wianków o godz. 17.00.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00 z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
  5. Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę 13 lipca.
  6. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy ulotki z informacjami o funkcjonowaniu przedszkola.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na remont elewacji naszego kościoła. W ostatnim tygodniu z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 2.350 zł.Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy wziąć kopertę z pieczątką parafii, którą razem z ofiarą złóżmy podczas niedzielnej tacy.
  8. Ksiądz Proboszcz wraz z braćmi Drogi Neokatechumenalnej serdecznie zapraszają w najbliższą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 18.30 i spotkanie ze Słowem Bożym bezpośrednio po Eucharystii.
  9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji księdza Piotra, naszego wikariusza w dniu imienin.
  10. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Nasz kościół sprzątamy w sobotę po drugiej Mszy Świętej porannej. Zapraszamy nowe, chętne osoby do pomocy w sprzątaniu.
  11. Najbliższa niedziela to ostatnia przed wakacjami, kiedy będzie sprawowana Msza Święta w kaplicy na cmentarzu Zarzew.
  12. Przypominamy, że od pierwszej niedzieli lipca w miesiącach wakacyjnych w dni powszednie będzie Msza Święta o godz. 7.00 i 18.00, natomiast w niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15.
  13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 15.06.2025 r.

  1. Dzisiaj w parafii od godz. 14.00 jest festyn. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.30. Nabożeństwo czerwcowe odprawimy po Mszy Świętej o godz. 13.15. W programie festynu występy muzyczne m. in. Kapela Ludowa im. Tadeusza Kubiaka, atrakcje sportowe, pokazy wojskowe, grill, dmuchańce dla dzieci, stoiska z różnymi produktami, pokazy strażackie, loteria fantowa. Do wygrania cztery rowery. Słodkie wypieki, które zostaną przedstawione do konkursu, możemy przynosić do godz. 13.00 i składać w kaplicy św. Jana Pawła II.
  2. We wtorek przypada uroczystość patrona naszej parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Mszy Świętej odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. kanonik Krzysztof Florczak, proboszcz ze Rzgowa. Zapraszamy asystę, chór, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne oraz naszych parafian i gości do udziału we Mszy Świętej i procesji. Po procesji zapraszamy wszystkich na wspólny poczęstunek, który odbędzie się w kaplicy św. Jana Pawła II. Zapraszamy chętne panie, aby upiekły ciasta na nasze wspólne odpustowe świętowanie.
  3. W środę o godz. 18.30 różaniec ze wspólnotą mężczyzn z Ruchu Wojowników Maryi, następnie Msza Święta i braterskie spotkanie formacyjne.
  4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Po procesji Msza Święta ok. godz. 13.00. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej asystę, ministrantów, nasz chór parafialny, dziewczynki sypiące kwiatki oraz naszych parafian. Prosimy, tak jak to było w zwyczaju, o przygotowanie czterech ołtarzy poszczególne grupy parafialne oraz o przyozdobienie swoich okien i balkonów na trasie procesji. W środę w godzinach popołudniowych i wieczornych prosimy panów o udekorowanie trasy procesji Bożego Ciała. Chcemy zrobić w tym roku nową dekorację na trasie procesji. Chętnych panie i panów do zrobienia dekoracji zapraszamy jutro na godz. 15.00 i druga grupa, na godz. 19.00, do salki przy kancelarii. Trzeba będzie pociąć wstążki i umocować na sznurach, które w środę przywiesimy na trasie naszej procesji. Każda para rąk się przyda. Niech to będzie nasz wspólny wkład w udekorowanie procesji Bożego Ciała. W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie będzie procesja wokół kościoła.
  5. W niedzielę 13 lipca na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  6. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Dzisiaj podczas festynu będzie można obejrzeć pomieszczenia oraz zapoznać się z programem i metodami funkcjonowania przedszkola.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na remont elewacji naszego kościoła. W ostatnim tygodniu z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 1.200 zł. Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy wziąć kopertę z pieczątką parafii, którą razem z ofiarą złóżmy podczas niedzielnej tacy. Od naszej ofiarności będą zależały dalsze postępy prowadzonych prac. W czasie wakacji chcemy rozpocząć malowanie kościoła wewnątrz.
  8. Dzisiaj gościmy przedstawicieli Fundacji „Adoremus Te Christe”, którzy dzielą się swoim świadectwem, aby pomóc nam pogłębić wartość i owoce codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Będziemy mogli nabyć materiały książkowe pomocne w przeżyciu dziewięciodniowych rekolekcji eucharystycznych, które przez dziewięć dni odprawimy podczas nabożeństw czerwcowych, począwszy od jutra.
  9. Nasza parafianka, siostra Daria Dobrowolska serafitka, misjonarka z Gabonu, dziękuje za ubiegłoniedzielne ofiary na misje w wysokości 16.210 zł., 50 euro i 50 dolarów.
  10. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 8.06.2025 r.

  1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy w Kościele okres wielkanocny i rozpoczynamy ciąg dalszy czasu zwykłego.
  2. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. W środę o godz. 19.00 swoje spotkanie formacyjne odbywają przedstawiciele Duszpasterstwa Pracowników Nauki. Nauczyciele akademiccy są zaproszeni na Mszę Świętą i konferencję duchową.
  3. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00 różaniec fatimski z racji trzynastego dnia miesiąca. Tego dnia polecamy w modlitwie naszego księdza prałata Zygmunta w kolejną rocznicę święceń kapłańskich oraz wspominamy wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi sprzed trzydziestu ośmiu laty.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się festyn parafiany. W ramach festynu odbędzie się konkurs ciast. Zapraszamy do przynoszenia słodkich wypieków, które zostaną przedstawione do konkursu. Do najbliższej środy możemy przynosić jeszcze fanty na loterię. Festyn rozpoczynamy od godz. 14.00.
  6. W niedzielę 13 lipca na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  7. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę w godz. 14-17 będzie można spotkać się z kadrą prowadzącą, obejrzeć pomieszczenia oraz zapoznać się z programem i metodami funkcjonowania przedszkola.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na remont elewacji naszego kościoła. W ostatnim tygodniu z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 6.300 zł. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są koperty z pieczątką parafii, które razem z ofiarą możemy złożyć podczas niedzielnej tacy. Taca gospodarcza z ubiegłej niedzieli to 13.500 zł.
  9. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Fundacji „Adoremus Te Christe”, którzy podczas każdej Mszy Świętej dzieląc się swoim świadectwem pomogą nam pogłębić wartość i owoce codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie także okazja nabyć materiały książkowe pomocne w przeżyciu dziewięciodniowych rekolekcji eucharystycznych, które rozpoczniemy od 16 czerwca.
  10. Zachęcamy do nabożeństw czercowych oraz do nawiedzania naszego kościoła w ciągu dnia na prywatną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
  11. Ministerstwo Edukacji Narodowej, wbrew obowiązującym przepisom prawnym, bez porozumienia z Episkopatem Polski, dokonało niesprawiedliwych zmian dotyczących nauczania religii w szkole. Od 1 września lekcje te będą mogły być umieszczane jedynie na początku lub na końcu zajęć. Zredukowano ilość lekcji religii do jednej tygodniowo. Ocenę z religii wykreślono ze średniej ocen. Zmasowaną kumulację takich działań można odbierać jako nietolerancję i dyskryminację osób wierzącyh w Polsce. Prosimy o wsparcie inicjatywy dobrego projektu ustawy oraz o umocowanie w systemie oświatowym lekcji religii i etyki w szkole. Projekt wprowadza obok lekcji religii, również zajęcia z etyki dla uczniów nie korzystających z katechezy szkolnej, zapobiega umieszczeniu religii jedynie na końcu zajęć, uwzględnia dwie lekcje religii i w mądry sposób ustawia ich organizację. Dlatego bardzo prosimy, wychodząc dzisiaj z kościoła, o poparcie tego projektu poprzez złożenie swojego podpisu.
  12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 1.06.2025 r.

  1. Dzisiaj od godz. 16.00 razem z łódzkimi wspólnotami neokatechumenalnymi, po raz trzeci będziemy przeżywać ewangelizację na placu przed kościołem. Modlitwa rozpocznie się nieszporami, będzie czas na wysłuchanie świadectw oraz głoszenie Kerygmatu. Nabożeństwo czerwcowe odprawimy o godz. 18.00 w kościele.
  2. W środę o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, uwolnienie oraz z indywidualnym błogosławieństwem.
  3. W pierwszy czwartek spotkanie formacyjne wieczernika modlitwy za kapłanów o godz. 16.00. Msza Święta pierwszoczwartkowa dla mężczyzn o godz. 22.00 i Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem do północy.
  4. W najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się kolejny wieczór uwielbienia. Tematem przewodnim będą słowa: „Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę.” Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy zabrać karteczkę, na którą wpisujemy nasze pragnienia do Ducha Świętego oraz to co chcemy, aby Duch Święty w nas umocnił. Zapisane intencje będziemy mogli złożyć przed ołtarzem w czasie wieczoru uwielbienia. W tych wszystkich składanych przez nas intencjach będzie sprawowana Msza Święta w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.
  5. W przyszłą sobotę nasza parafia organizuje rajd rowerowy do Skoszew. Zapraszamy miłośników jazdy rowerem niezależnie od wieku i kondycji. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 9.00, powrót w godzinach popołudniowych. Na miejscu w Skoszewach będzie zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej, nabożeństwo czerwcowe i wspólny piknik. Każdy z uczestników proszony jest o zabranie suchego prowiantu. Dla lepszej organizacji wydarzenia prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii i kancelarii.
  6. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie naszą parafiankę Siostrę Darię Dobrowolską serafitkę, która obecnie pracuje na misjach w Gabonie. Siostra Daria podczas każdej Mszy Świętej podzieli się świadectwem swojej posługi misyjnej, a podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy dziękować za 25 lat jej ślubów zakonnych. Odbędzie się także uroczyste zakończenie prac synodalnych, które miały miejsce w parafiach.
  7. Trwają przygotowania do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 15 czerwca. W ramach festynu przygotowujemy loterię fantową. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, czyli nowych zabawek, książek, także drobnego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy, które mogą posłużyć w loterii. Wszystkie artykuły na loterię przynośmy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do zakrystii.
  8. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Przez dwie niedziele 8 i 15 czerwca będą Dni Otwartych Drzwi w naszym przedszkolu, gdzie będzie można spotkać się z kadrą prowadzącą, obejrzeć pomieszczenia oraz zapoznać się z programem i metodami funkcjonowania przedszkola.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na remont elewacji naszego kościoła. Trwają prace od strony południowej naszej świątyni; odnawiany jest także krzyż misyjny. W ostatnim tygodniu z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 4.200 zł. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są koperty z pieczątką parafii, które razem z ofiarą możemy złożyć podczas niedzielnej tacy.
  10. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  11. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy chętnych do pomocy w sprzątaniu w najbliższą sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.30.
  12. Dziękujemy za zorganizowanie wystawy prac plastycznych i rękodzieła. Podczas kiermaszu zebrano kwotę 1.340 zł, która została przekazana na prace remontowe w naszym kościele.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25.05.2025 r.

  1. Dzisiaj i w najbliższą niedzielę, od godz. 16.00, razem z łódzkimi wspólnotami neokatechumenalnymi, będziemy przeżywać w naszej parafii ewangelizację na placu przed kościołem. Modlitwa rozpocznie się nieszporami, będzie czas na wysłuchanie świadectw oraz głoszenie Kerygmatu – prawdy o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Nabożeństwo majowe odprawimy o godz. 18.00 przy kapliczce Matki Bożej na skarpie przy ulicy Rokicińskiej.
  2. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej są zaproszone na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 31 maja. Zapisy u pań katechetek.
  3. Trwają przygotowania do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 15 czerwca. W ramach festynu przygotowujemy loterię fantową. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, czyli nowych zabawek, książek, także drobnego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy, które mogą posłużyć w loterii. Wszystkie artykuły na loterię przynośmy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do zakrystii. Zgłosiło się kilku sponsorów, którzy ufundowali nagrody główne w postaci rowerów. Zapraszamy kolejne osoby do włączenia się w przygotowanie i przeżycie festynu.
  4. W sobotę 7 czerwca nasza parafia organizuje rodzinny rajd rowerowy do Skoszew. Zapraszamy miłośników jazdy rowerem niezależnie od wieku i kondycji. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 9.00, powrót w godzinach popołudniowych. Na miejscu w Skoszewach będzie zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej, nabożeństwo czerwcowe i wspólny piknik. Każdy z uczestników proszony jest o zabranie suchego prowiantu. Dla lepszej organizacji wydarzenia prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii i kancelarii.
  5. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy w najbliższą sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.30.
  6. Nie zapominajmy o codziennych nabożeństwach majowych i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.
  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się za osoby stanu wolnego oraz o dobry wybór męża i żony.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. W ostatnim tygodniu z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 3.100 zł.
  9. Dzisiaj przez cały dzień, w kaplicy św. Jana Pawła II, obywa się wystawa prac plastycznych i rękodzieła. Podczas wystawy zapraszamy na kiermasz rękodzieła i wyrobów ludowych. Dziękujemy Pani Barbarze Krystek za opiekę nad wystawą i wszystkim, którzy włączyli się w jej przygotowanie przynosząc swoje prace.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy szczególnie miesięcznik „Słowo wśród nas” z komentarzami co codziennych czytań mszalnych na miesiąc czerwiec.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18.05.2025 r.

  1. Dzisiaj i przez kolejne dwie niedziele, razem z łódzkimi wspólnotami neokatechumenalnymi, będziemy przeżywać w naszej parafii ewangelizację na placu przed kościołem, od godz. 16.00. Modlitwa rozpocznie się nieszporami, będzie czas na wysłuchanie świadectw oraz głoszenie Kerygmatu – prawdy o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Nabożeństwo majowe dzisiaj w kościele o godz. 18.00.
  2. W środę o godz. 19.00 kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn z Ruchu Wojowników Maryi.
  3. W przyszłą sobotę w godz. 10-14 odbędzie się dzień otwartych drzwi w naszym parafialnym przedszkolu „Albercik”.
  4. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, natomiast o godz. 12.00 rocznica pierwszej Komunii Świętej. Autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę dla tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę 31 maja. Zapisy na pielgrzymkę u naszych pań katechetek.
  5. W przyszłą niedzielę, przez cały dzień, w kaplicy św. Jana Pawła II, obędzie się wystawa prac plastycznych i rękodzieła. Podczas wystawy zapraszamy na kiermasz rękodzieła i wyrobów ludowych. Dziękujemy Pani Barbarze Krystek za opiekę nad wystawą i wszystkim, którzy włączyli się w jej przygotowanie przynosząc swoje prace.
  6. Rozpoczęliśmy przygotowania do tegorocznego festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 15 czerwca. W programie festynu przewidziane są występy muzyczne, atrakcje sportowe, grill, dmuchańce dla dzieci, pokazy strażackie i wojskowe oraz konkurs słodkich wypieków. W ramach festynu przygotowujemy także loterię fantową. Dlatego prosimy, tak jak w poprzednich latach, o ofiarowanie fantów, czyli nowych zabawek, książek, także drobnego sprzętu sportowego oraz innych rzeczy, które mogą posłużyć w loterii. Wszystkie artykuły na loterię przynośmy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do zakrystii. Zgłosił się jeden sponsor, który ofiarował rower na loterię. Zapraszamy kolejne osoby do włączenia się w przygotowanie i przeżycie święta parafii, jakim jest nasz festyn.
  7. W najbliższą niedzielę nabożeństwo majowe odprawimy o godz. 18.00 przy kapliczce Matki Bożej na skarpie przy ulicy Rokicińskiej.
  8. W poniedziałek 26 maja rozpoczyna się parafialne trzydniowa autokarowa pielgrzymka śladem sanktuariów maryjnych Bieszczad. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00.
  9. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy w najbliższą sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.30.
  10. Nie zapominajmy o codziennych nabożeństwach majowych i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.
  11. Pamiętajmy w modlitwie o naszym księdzu kardynale, który w czwartek obchodzi 37. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.
  12. Trwają prace remontowe w naszym kościele. W ostatnim tygodniu na konto parafialne oraz z ofiar indywidualnych wpłynęło 3.200 zł. Na stoliku, przy wyjściu z kościoła, są koperty z pieczątką parafii, które razem z ofiarą na remont kościoła możemy składać podczas niedzielnej tacy. Dziękujemy za każdy dar serca.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Parafia pw. św. Alberta Chmielowskiego