CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 24 GRUDNIA 2023

1. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz ks. Adam Grałek oraz pan Adam Kujawa. Wszystkim solenizantom dnia dzisiejszego życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  2. Zapraszamy naszych parafian i gości na Pasterkę, która będzie sprawowana o północy. Jutro w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w Drugi Dzień Świąt, Msze Święte według porządku niedzielnego.
  3. W środę obchodzimy Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w czwartek Świętych Młodzianków, męczenników.
  4. Najbliższa niedziela to ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający rok oraz sprawozdanie duszpasterskie księdza proboszcza. Msze Święte będą sprawowane normalnie, według porządku niedzielnego.
  5. Dobiega końca tegoroczny adwent. Dziękujemy za udział w roratach i rekolekcjach adwentowych, także za hojność naszych parafian w postaci ofiarowanych darów “Paczuszka dla maluszka” dla małych dzieci z domu dziecka oraz produktów spożywczych dla potrzebujących. Składamy podziękowanie paniom Dorocie i Annie, Panu Dawidowi kościelnemu, Panu Adamowi Kujawie oraz wszystkim innym osobom, które pomogły przy dekoracji i posprzątaniu kościoła na Święta. Dziękujemy naszej parafialnej grupie “Nieśmy pomoc” za zorganizowanie dzisiejszej wigilii dla osób samotnych i bezdomnych.
  6. W najbliższy czwartek 28 grudnia rozpoczniemy kolędę “odwiedziny duszpasterskie” w domach naszych parafian. To bardzo ważny czas wspólnych spotkań przy modlitwie i rozmowie ze swoimi duszpasterzami. Ze względu na powagę, duchową wartość oraz wzajemny szacunek podczas naszych kolędowych spotkań, ale także praktyczne względy, aby zbytnio nie wydłużał się czas kolędy, od tego roku wizyty duszpasterskie w naszej parafii będą się odbywać co dwa lata. Dlatego w przyszłym roku odwiedzimy rodziny, które mieszkają na ul. Bartoka, Czernika, Adwentowicza i Tansmana. W tym roku, zaś, począwszy od najbliższego czwartku, spotkamy się z pozostałymi Parafianami, ze wszystkich niewymienionych ulic. Program kolędy jest dostępny w gablocie oraz Internecie.
  7. Zostały zakupione nowe figurki do żłóbka oraz pierwsza część tapicerki na ławki w nawie głównej. Kolejne będą realizowane w najbliższym czasie na wszystkie pozostałe ławki w naszym kościele. Dziękujemy przy tej okazji za Waszą troskę o naszą parafię i za hojne ofiary składane na tacę oraz przesyłane na konto parafialne.
  8. Wykorzystajmy te świąteczne dni na adorację Pana Jezusa w żłóbku i nawiedzajmy chętnie nasz kościół.
  9. Zachęcamy do świątecznej prasy katolickiej.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 28-30 grudnia 2023

28 grudnia (czwartek)
Elsnera 1 bl. 13,
Elsnera 2 bl. 12,
Elsnera 4 bl. 14 klatka I

29 grudnia (piątek)
Elsnera 4 bl. 14 klatka II, III, IV, V, VI.

30 grudnia (sobota)
Widzewska
Wałowa
Batorego
Nowy Świat
Wiejska.

Początek kolędy od godz. 16.00; w soboty od 10.00

Wizyta duszpasterska to bardzo ważny czas wspólnych spotkań przy modlitwie i rozmowie ze swoimi duszpasterzami. Ze względu na powagę, duchową wartość oraz wzajemny szacunek podczas naszych kolędowych spotkań, ale także praktyczne względy, aby zbytnio nie wydłużał się czas kolędy, od tego roku wizyty duszpasterskie w naszej parafii będą się odbywać co dwa lata. Dlatego w przyszłym roku (2024/2025) odwiedzimy Rodziny, które mieszkają na ul. Bartoka, Czernika, Adwentowicza i Tansmana. W tym roku (2023/2024) spotkamy się z pozostałymi Parafianami (program kolędy będzie się pojawiał co tydzień).