Namaszczenie chorych

Sakrament namaszczenia chorych jest przeznaczony do umocnienia osób dotkniętych poważną chorobą oraz dla tych, którzy zbliżają się do kresu życia.

SAKRAMENT CHORYCH MOŻNA PRZYJMOWAĆ WIĘCEJ RAZY W CIĄGU ŻYCIA!

W sytuacji nagłej choroby czy zbliżającej się operacji, można zawsze przyjść do kościoła i w zakrystii/kancelarii poprosić księdza o udzielenie sakramentu lub zaprosić kapłana do domu osoby, która nie jest w stanie dotrzeć do kościoła.

W naszej parafii sakrament chorych udzielany jest też zawsze we wspomnienie Matki Bożej z Lourds, czyli w Światowym Dniu Chorych (11 lutego) oraz przy okazji parafialnych rekolekcji.

“Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim
i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.”
(Jk 5, 14-15)li.” (Mk 6, 12-13)

“Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.”
(Mk 16, 18b)

“Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów
oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.”
(Mk 6, 12-13)

Katechizm

Katechizm Kościoła Katolickiego o sakramencie namaszczenia chorych.

Warto zajrzeć

Obrzęd sakramentu namaszczenia chorych
“Znak czułości Boga” ks. Tomasz Jaklewicz
Katecheza pp. Franciszka o sakramencie namaszczenia chorych (26.02.2014 r.)
“Siedem jak Sakramenty”