DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 1.10.2023 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na pierwsze w miesiącu październiku nabożeństwo różańcowe. W dni powszednie różaniec odmawiamy o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki różaniec będzie z udziałem dzieci i prowadzony przez dzieci.
  2. Jutro o godz. 18.30 w salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie dla osób, które wezmą udział w kursie Alfa. Kurs Alfa rozpocznie się 11 października. Zapraszamy jeszcze chętnych do udziału w tym kursie.
  3. W środę o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, uwolnienie oraz z indywidualnym błogosławieństwem.
  4. W czwartek 5 października przypada uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, głównej Patronki Miasta. Tego dnia odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Sieradza i Kalisza, szlakiem miejsc związanych ze świętym Józefem. Na początku nawiedzimy bazylikę mniejszą w Sieradzu, która jest sanktuarium św. Józefa, (jedyne sanktuarium św. Józefa w województwie łódzkim), zwiedzimy klasztor sióst urszulanek, gdzie odprawimy Drogę Krzyżową; po obiedzie udamy się do Kalisza, gdzie centralnym momentem będzie Msza Święta sprawowana z rodziną Radia Maryja w sanktuarium św. Józefa kaliskiego. Wyjazd spod kościoła o godz. 7.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.
  5. W pierwszy czwartek Msza Święta dla mężczyzn o godz. 22.00, po Eucharystii Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem do północy.
  6. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek do godz. 20.00.
  7. W pierwszą sobotę różaniec o godz. 16.30 i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z piętnastominutową medytacją tajemnicy różańca.
  8. Mężczyźni są zaproszeni w pierwszą sobotę na godz. 10.00 do kościoła Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności na Mszę Świętą i różaniec ulicami miasta do kościoła Ojców Jezuitów.
  9. Zbliża się 45. rocznica wyboru na stolicę piotrową św. Jana Pawła II. Wspomnienie tamtego wydarzenia będziemy obchodzić w naszej parafii na wiele sposobów. Rozpoczniemy już 13 października koncertem Pawła Dudzika z Krakowa, który razem z zespołem wykona pieśni ku czci Matki Bożej z okazji kolejnego dnia fatimskiego. Przez cały tydzień od 16 do 22 października będą wystawione w kościele relikwie św. Jana Pawła II, aby dzieci, młodzież oraz dorośli mogli się przy nich modlić. W sobotę 21 października weźmiemy udział w procesji różańcowej po naszym osiedlu, a w niedzielę 29 października odbędzie się w naszym kościele koncert papieski w wykonaniu muzyków i solistów z naszej łódzkiej filcharmonii.
  10. Ponawiamy naszą prośbę o chętną osobę, która podejmie zatrudnienie, jako kościelny w naszej parafii.
  11. Nasz organista Dawid jest chętny, aby udzielać lekcji gry na akordeonie, fortepianie i nauki nut. Zainteresowanych prosimy o kontakt z panem organistą.
  12. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy w przyszłą sobotę na godz. 9.00.
  13. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.