I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2024

1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30 oraz dla młodzieży, studentów i osób wracających później z pracy o godz. 19.00.
  3. W najbliższy czwartek 22 lutego obchodzimy Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  4. Wolontariusze z naszej parafialnej grupy wsparcia “Nieśmy pomoc” są chętni, aby także w tym roku pomagać osobom potrzebującym w zrobieniu zakupów, porządkach przedświątecznych oraz innych koniecznych pracach. Zachęcamy, aby zgłaszali się nowi wolontariusze, którzy poświęcą czas i serce dla osób potrzebujących naszej pomocy. W zakrystii można uzyskać szczegółowe informacje i zapisać się do wolontariatu.
  5. Zapraszamy do śpiewania w scholi podczas Triduum Paschalnego. Rozpoczęły się już próby. Kolejna próba w najbliższym tygodniu dla pań we wtorek o godz. 18.30, dla panów w czwartek o tej samej godzinie. Spotkania odbywają się w salce nad zakrystią.
  6. Wychodząc z kościoła możemy zabrać “Skarbonkę Miłosierdzia”. Jest to nasza wielkopostna jałmużna dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
  7. W przyszłą niedzielę wychodzą z kościoła będziemy mogli wesprzeć ofiarą dzieło przygotowywania każdego tygodnia ciepłych posiłków dla potrzebujących z naszego miasta.
  8. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu naszej świątyni. Kościół sprzątamy w sobotę o godz. 9.00.
  9. Zapraszamy do naszego kościoła na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć więcej czasu na modlitwę w czasie Wielkiego Postu.