I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 31 grudnia 2023r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający rok oraz ksiądz proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpasterskie. Msza Święta wieczorna normalnie o godz. 18.30.
  2. Jutro 1 stycznia o godz. 17.45 zgromadzimy się przy kapliczce Matki Bożej, przy wiadukcie na ul. Rokicińskiej. We wspólnej modlitwie i śpiewie kolęd oddamy naszą parafię i cały rozpoczynający się Nowy 2024 Rok Matczynemu wstawiennictwu Niepokalanej.
  3. Trwa wizyta duszpasterska. Program kolędy jest dostępny w Internecie na stronie parafii. Dzień wcześniej przed planowaną kolędą Pan Dawid kościelny informuje o wizycie duszpasterskiej w naszych domach. Prosimy, aby przekazywać najbliższym sąsiadom informacje o kolędzie, szczególnie osobom starszym i samotnym.
  4. W środę 3 stycznia o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza Święta z modlitwą o uwolnienie, uzdrowienie oraz z indywidualnym błogosławieństwem.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta w intencji kapłanów i nowych powołań o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe wspólnoty wieczernika modlitwy za kapłanów. Mężczyzn zapraszamy na godz. 22.00 na Mszę Świętą pierwszoczwartkową i Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem.
  6. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.00; nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 17.00. Adoracja w czwartek i piątek do godz. 20.00. W pierwszy piątek ostatnie pół godziny adoracji będzie przy śpiewie pieśni z naszym zespołem “Prawomocni”.
  7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w niedziele. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Ministranci przygotują zestawy kredy i kadzidła. Tego dnia z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 18.00 odbędzie się modlitwa różańcowa i po Mszy Świętej o godz. 18.30 piętnastominutowa medytacja tajemnicy różańca. Szósty stycznia to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Będziemy gościć w parafii na wszystkich Mszach Świętych ks. Dominika Truchana salwatorianina z wolontariuszami misyjnymi. Będziemy mogli skorzystać z kiermaszu misyjnego i złożyć ofiarę na dzieła misyjne.
  8. Zawiązuje się kolejna, piąta róża różańca rodziców za dzieci. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy także mężczyzn, mężów i ojców rodzin do męskiej róży różańcowej. Aktualnie jest 10 panów, potrzeba następnych dziesięciu, aby skompletować jedną różę.
  9. Od najbliższego roku Msze Święte sprawowane w niedziele o godz. 12.00 będą zawsze ofiarowane w intencjach dziękczynno – błagalnych o zdrowie, z okazji imienin, urodzin, jubileuszu małżeństwa (tzw. Msze Święte zbiorowe). Zachęcamy do zamawiania tych Mszy Świętych.
  10. W najbliższym roku planowane są z naszej parafii pielgrzymki autokarowe: w dniach 3-8 marca do Medjugorie z księdzem Adamem oraz pielgrzymka do Włoch w dniach 5-14 września z księdzem proboszczem. Zapisy oraz programy w zakrystii i kancelarii.
  11. Przypominamy, że w ciągu tygodnia po Mszy Świetej o godz. 17.00 odprawiane są nabożeństwa: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek o 6.40 modlimy się jutrznią zaś po Mszy Świętej wieczornej odprawiamy nabożeństwo do św. Brata Alberta. W piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  12. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła.
  13. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni.
  14. Zachęamy do lektury prasy katolickiej.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2-5 stycznia 2024

2 stycznia (wtorek)
Elsnera 5 bl. 17,
Elsnera 6 bl. 15,
Elsnera 7 bl. 16 klatka I.

3 stycznia (środa)
Elsnera 7 bl. 16 klatka II i III,
Elsnera 9 bl. 18.

4 stycznia (czwartek)
Elsnera 11 bl. 19 kl. I, II, III.

5 stycznia (piątek)
Elsnera 11 bl. 19 kl. IV, V, VI;
Elsnera 13 bl. 22

Początek kolędy od godz. 16.00; w soboty od 10.00

Wizyta duszpasterska to bardzo ważny czas wspólnych spotkań przy modlitwie i rozmowie ze swoimi duszpasterzami. Ze względu na powagę, duchową wartość oraz wzajemny szacunek podczas naszych kolędowych spotkań, ale także praktyczne względy, aby zbytnio nie wydłużał się czas kolędy, od tego roku wizyty duszpasterskie w naszej parafii będą się odbywać co dwa lata. Dlatego w przyszłym roku (2024/2025) odwiedzimy Rodziny, które mieszkają na ul. Bartoka, Czernika, Adwentowicza i Tansmana. W tym roku (2023/2024) spotkamy się z pozostałymi Parafianami (program kolędy będzie się pojawiał co tydzień).