IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2024 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Program kolędy jest dostępny w internecie na stronie parafii. Dzień wcześniej przed planowaną kolędą Pan Dawid kościelny informuje o wizycie duszpasterskiej w naszych domach. Prosimy, aby przekazywać najbliższym sąsiadom informacje o kolędzie, szczególnie osobom starszym i samotnym.
  3. W najbliższy czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 22.00 i Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem.
  4. W piątek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Pamiętajmy o przyniesieniu do kościoła gromnic, które będą poświęcone podczas każdej Eucharystii.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.30, następnie Msza Święta i piętnastominutowe rozważanie tajemnicy różańca. Tego dnia odbędzie się w naszej parafii bal karnawałowy dla osób stanu wolnego w wieku 30-50 Początek o godz. 19.00. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie internetowej parafii.
  6. Od najbliższego miesiąca różańce pierwszosobotnie organizowane na ulicy Piotrkowskiej przez wspólnotę Wojowników Maryi są skierowane do wszystkich, a nie tylko mężczyzn, jak było do tej pory. Dlatego zapraszamy chętnych w przyszłą sobotę na Mszę Świętą o godz. 10.00 do kościoła Zesłania Ducha Świętego i różaniec uliczny do parafii Ojców Jezuitów.
  7. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy w przyszłą sobotę na godz. 9.00.
  8. W piątek 16 lutego odbędzie się w naszej parafii modlitwa nocna w ramach ogólnopolskiej inicjatywy “Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Czuwanie modlitewne dla całego miasta rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 21.00 sprawowaną przez Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego i zakończy o godz. 2.00.
  9. Nasza parafia organizuje w tym roku dwie zagraniczne pielgrzymki autokarowe: w marcu do Medjugorie oraz we wrześniu do Włoch. Zapisy i programy w zakrystii i kancelarii.
  10. W święto Ofiarowania Pańskiego odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych naszej archidiecezji, a w najbliższą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele gospodarcze.
  11. Ksiądz Piotr z grupą ministrantów i młodzieży z naszej parafii od dziś są na wyjeździe feryjnym w Zakopanem. Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy opieki Bożej na czas ferii zimowych.
  12. W minionym tygodniu zostały zamontowane tapicerki na pozostałe ławki w naszym kościele.
  13. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 29 stycznia – 3lutego 2024

Koplowicza 4 bl. 8,
Koplowicza 6 bl. 6

Początek kolędy od godz. 16.00; w soboty od 10.00

Wizyta duszpasterska to bardzo ważny czas wspólnych spotkań przy modlitwie i rozmowie ze swoimi duszpasterzami. Ze względu na powagę, duchową wartość oraz wzajemny szacunek podczas naszych kolędowych spotkań, ale także praktyczne względy, aby zbytnio nie wydłużał się czas kolędy, od tego roku wizyty duszpasterskie w naszej parafii będą się odbywać co dwa lata. Dlatego w przyszłym roku (2024/2025) odwiedzimy Rodziny, które mieszkają na ul. Bartoka, Czernika, Adwentowicza i Tansmana. W tym roku (2023/2024) spotkamy się z pozostałymi Parafianami (program kolędy będzie się pojawiał co tydzień).