Koncert p. Kazimierza Kowalskiego i Gości (15.01.2012 r.)

Rozśpiewany dom Boży

Śpiewająco weszli w nowy rok wierni z parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Zgodnie z tradycją w okresie Bożego Narodzenia odbył się wyczekiwany z niecierpliwością koncert wybitnego solisty operowego, Pana Kazimierza Kowalskiego oraz zaproszonych przez niego Gości. Jak co roku parafianie tłumnie wzięli udział w wydarzeniu. Jak co roku znakomici Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi nie sprawili zawodu.

W murach widzewskiego kościoła już po raz dwudziesty trzeci najpiękniejsze polskie kolędy zostały wykonane w sposób godny chwały Bożej. Dźwięczny śpiew Pań — Małgorzaty Kowalskiej i Doroty Wójcik — rozbrzmiewał delikatnością, Panowie — Kazimierz Kowalski, Andrzej Jurkiewicz, Andrzej Niemierowicz i Mirosław Niewiadomski — oczarowali zdecydowanym brzmieniem głosów. Artystom akompaniowała na fortepianie Pani prof. Ewa Szpakowska.

W ramach benefisu związanego z czterdziestoleciem pracy artystycznej Kazimierza Kowalskiego chór parafialny wykonał utwór pt. „Va, pensiero” z opery „Nabucco” autorstwa Giuseppe Verdiego, a orkiestra odegrała uroczysty marsz i dwie kolędy. Wszyscy wierni natomiast z radością odśpiewali pieśń „Życzymy, życzymy” i w ciepłej atmosferze rodzinnej życzliwości Pan Kazimierz Kowalski został honorowym parafianinem. Wygląda zatem na to, że zgodnie z hasłem przewodnim obecnego roku liturgicznego, Artyści na dobre zadomowili się w parafii na Widzewie, a oficjalne przyjęcie do wspólnoty było tylko przypieczętowaniem więzi, którą pod czujnym okiem Najlepszego Ojca pielęgnowano przez ostatnie dwie dekady.

Joanna Rozwandowicz

Kategorie:Relacje