Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się w Kościele okres Bożego Narodzenia. Jutro rozpoczniemy czas zwykły.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne.
  3. Jutro o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego odbędzie się spotkanie świąteczno-noworoczne Pracowników Nauki z księdzem kardynałem Grzegorzem Rysiem.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Program kolędy jest dostępny w Internecie na stronie parafii. Dzień wcześniej przed planowaną kolędą Pan Dawid kościelny informuje o wizycie duszpasterskiej wnaszych domach. Prosimy, aby przekazywać najbliższym sąsiadom informacje o kolędzie, szczególnie osobom starszym i samotnym.
  5. W najbliższą sobotę odbędzie się w Ełku ogólnopolskie spotkanie dla mężczyzn Wojowników Maryi. Z naszej parafii organizujemy wyjazd. To dobra okazja, aby poznać bliżej czym jest ta męska wspólnota. Zapisy w zakrystii do najbliższej środy.
  6. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 17.00 odmówimy różaniec z racji trzynastego dnia miesiąca.
  7. W przyszłą niedzielę 14 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie ze wspólnotami muzycznymi naszej parafii. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 wysłuchamy kolęd w wykonaniu dzieci, które grają na skrzypcach w zespole “Grające brzdące”.
  8. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy św. Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca.
  9. Zawiązuje się kolejna, piąta róża różańca rodziców za dzieci. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy także mężczyzn, mężów i ojców rodzin do męskiej róży różańcowej.
  10. We wrześniu w dniach 4-15 odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Włoch. Zapisy oraz program w zakrystii i kancelarii.
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się spotknie opłatkowe Koła Żywego Różańca.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 8-13 stycznia 2024

8 stycznia ( poniedziałek)
Elsnera 17 bl. 21,

Dziewiarska,
Papiernicza

Początek kolędy od godz. 16.00; w soboty od 10.00

Wizyta duszpasterska to bardzo ważny czas wspólnych spotkań przy modlitwie i rozmowie ze swoimi duszpasterzami. Ze względu na powagę, duchową wartość oraz wzajemny szacunek podczas naszych kolędowych spotkań, ale także praktyczne względy, aby zbytnio nie wydłużał się czas kolędy, od tego roku wizyty duszpasterskie w naszej parafii będą się odbywać co dwa lata. Dlatego w przyszłym roku (2024/2025) odwiedzimy Rodziny, które mieszkają na ul. Bartoka, Czernika, Adwentowicza i Tansmana. W tym roku (2023/2024) spotkamy się z pozostałymi Parafianami (program kolędy będzie się pojawiał co tydzień).