Uroczystość św. Józefa Oblubieńca (19 marca)(nowenna od 10 marca)

“W trudnych razach uciekamy się do świętego Józefa z prośbą o nasze potrzeby i zawsze jesteśmy poratowani.”

(św. Brat Albert)

“Przykład św. Józefa
jest dla nas wszystkich wyraźną zachętą
do wypełniania z wiernością, prostotą i pokorą zadania, które nam wyznaczyła Opatrzność.

Myślę tu przede wszystkim o matkach i ojcach rodziny; modlę się, aby zawsze potrafili doceniać piękno prostego i pracowitego życia, troskliwie dbali o swoje małżeństwo i z entuzjazmem wypełniali wielką i niełatwą misję wychowawczą.

Niech św. Józef wyjednuje kapłanom, którzy są ojcami dla wspólnot kościelnych, aby kochali Kościół czułą i ofiarną miłością.

Osobom konsekrowanym niech pomaga wiernie i z radością żyć według rad ewangelicznych: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa.

Niech otacza opieką pracowników na całym świecie, aby wykonując różne zawody, przyczyniali się do postępu całej ludzkości, i pomaga wszystkim chrześcijanom wiernie i z miłością wypełniać
wolę Bożą, aby z ich pomocą urzeczywistniało się dzieło zbawienia.”

(Benedykt XVI, Życie piękne w pokorze i ukryciu, 19.03.2006)

Modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa
 Różne (strona sanktuarium św. Józefa w Kaliszu)
 Nowenna I (proponowane nowenny trwają od 10 do 18 marca)