VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lutego 2024 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele w Polsce 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: “Trzeźwość polską racją stanu”. Niech rozpoczynający się za kilka dni Wielki Post będzie dla nas zachętą do podejmowania wyrzeczeń i dobrych postanowień także w kwestii ograniczenia spożywania alkoholu.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Koła Żywego Różańca; o 18.00 nabożeństwo różańcowe.
  3. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 17.00 odmówimy różaniec z racji trzynastego dnia miesiąca.
  4. Najbliższa środa to Popielec. Tego dnia rozpoczyna się w Kościele okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem o pełnych godzinach: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia; post ścisły, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich między 18-tym, a 60-tym rokiem życia. W Środę Popielcową odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas naszej archidiecezji, którą przeprowadzą nasi wolontariusze parafialnej Caritas.
  5. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30; dla młodzieży i studentów oraz osób wracających później z pracy o godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.45.
  6. W najbliższy piątek odbędzie się w naszej parafii modlitwa nocna w ramach ogólnopolskiej inicjatywy “Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Czuwanie modlitewne rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 21.00 sprawowaną przez Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego i zakończy o godz. 2.00.
  7. Zapraszamy do śpiewania w scholi podczas Triduum Paschalnego. Najbliższa próba dla panów we wtorek o godz. 18.30, dla pań w środę o tej samej godzinie. Próby odbywają się w salce nad zakrystią.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 będą poświęcone medaliki dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
  9. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie się w marcu. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  10. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy w przyszłą sobotę na godz. 9.00. Taca gospodarcza z ubiegłej niedzieli wyniosła 13.400 zł. Dziękujemy za te ofiary.
  11. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy za spotkania, modlitwę, rozmowy oraz składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. W trosce o chorych i starszych naszych parafian zachęcamy, aby zgłaszać swoich bliskich na pierwsze piątki miesiąca, kiedy kapłani przychodzą z Komunią Świętą oraz jest także możliwość przyjmowania Komunii Świętej w każdą niedzielę, dzięki posłudze nadwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, którzy zanoszą Komunię Świętą do domów osób chorych i starszych.
  12. Przypominamy o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Szczególnie w czasie Wielkiego Postu postarajmy się znaleźć więcej czasu na modlitwę w ciągu dnia w naszej świątyni.