Skip to content

Kategoria: Ogłoszenia parafialne

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.09.2025 r.

  1. Dziękujemy Siostrze Marii, misjonarce z Afryki, ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich za obecność z nami i świadectwo swojej pracy misyjnej.
  2. Dzisiaj ogodz. 15.00 w ramach inicjatywy„ Koronka na ulicach miast”, zgromadzimy się na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia przy ul. Czernika,obok LO nr 47.
  3. Na wieczorną Mszą Świętą zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie dla nich z księdzem proboszczem.
  4. Dziś po ostatniej Mszy Świętej posłuchamy rozważania Słowa Bożego przygotowanego przez braci ze wspólnoty neokatechumenalnej.
  5. Od środy zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17.00; w niedzielę o godz. 18.00. Różaniec prowadzony przez dzieci odprawiany jest w poniedziałek, środę i piątek.Zapraszamy dzieci z rodzicami do modlitwy różańcowej.
  6. W najbliższą środę o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza Święta z modlitwą o uwolnienie, uzdrowienie oraz z indywidualnym błogosławieństwem.
  7. W pierwszy czwartek spotkanie wspólnoty wieczernika modlitwy za kapłanów o godz. 16.00. Tego dnia zapraszamy mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 22.00 i Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem do północy.
  8. W pierwszy piątek odwiedziny chorych w godzinach porannych. Prosimy o zgłaszanie chorych na pierwsze piątki miesiąca. Zatroszczmy się, aby chorzy w naszych domach nie pozostawali bez spowiedzi i Komunii Świętej. Także możemy zgłaszać chorych na Komunię Świętą, którą nasi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej przynoszą do domów w każdą niedzielę w godzinach przedpołudniowych.
  9. W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  10. Kontynuujemy nasze pierwszopiątkowe wieczory uwielbienia. W miesiącach jesienno – zimowych odbywać się one będą w godz. 19.00 – 21.00. Najbliższy,pod hasłem: „W sercu Maryi zawsze znajdziesz Jezusa” już w przyszły piątek o godz. 19.00 w kościele. Wychodząc dzisiaj ze świątyni możemy zabrać kartkę do intencji: Maryjo, powierzam Ci…, którą złożymy z zapisaną intencją podczas piątkowej modlitwy. W tych wszystkich składanych przez nas intencjach będzie sprawowana Msza Święta w najbliższą niedzielę o godz. 12.00. Także podczas tej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji osób stanu wolnego oraz o dobry wybór męża i żony.
  11. Różaniec pierwszosobotni o godz. 16.30, następnie Msza Święta i kwadrans rozważania tajemnicy różańca. Tego dnia różaniec ulicą Piotrkowską rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności.
  12. W dniach 21-22 października (wtorek- środa) odbędzie się parafialna pielgrzymka do Stachociny,miejsca urodzin św. Andrzeja Boboli oraz do Markowej, miejsca męczeńskiej śmierci bł. Rodziny Ulmów. Pielgrzymka będzie naszym duchowym przygotowaniem do jubileuszu 25. rocznicy konsekracji naszego kościoła, którą wspólnie przeżyjemy w niedzielę 7 grudnia. Podczas Mszy Świętej jubileuszowej nasz ksiądz kardynał wprowadzi do naszej parafii relikwie bł. Rodziny Ulmów.
  13. Zapraszamy studentów na spotkania, które będą odbywać się w naszej parafii. Pierwsze, w piątek 10 października, o godz. 19.00. Opiekunem wspólnoty jest ksiądz Kamil.
  14. Na wypominki za zmarłych roczne, półroczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Także od tego roku zachęcamy do modlitwy wypominkami oktawalnymi za naszych zmarłych, które będą odmawiane przez osiem dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych po Mszy Świętej o godz. 17.00. Wypominki oktawalne będą połączone z Koronką do Bożego miłosierdzia.
  15. Kontynuowane są prace remontowe w naszym kościele. Dziękujmy za wszystkie ofiary składane na ten cel. W ostatnim tygodniu w kopertach na tacę oraz z ofiar przesłanych na konto parafialne wpłynęło łącznie 4.500 zł. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kopertę ze stolika i razem z ofiarą złożyć podczas niedzielnej tacy, jako wsparcie na prowadzone prace. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  16. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę.
  17. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele gospodarcze.
  18. Polecamy prasę katolicką.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.09.2025 r.

  1. Przekazujemy radosną wiadomość, że nasz parafianin alumn Piotr Bobeła w minioną środę 17 września w Krakowie, przyjął pierwsze śluby zakonne w Zakonie Braci Franciszkanów. Gratulujemy bratu Piotrowi kolejnego kroku na drodze do kapłaństwa i wspieramy w modlitwie dalszą jego formację zakonną. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o prośbie w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii.
  2. We wtorek w liturgii wspominamy św. Ojca Pio z Pietrelciny; w sobotę św. Wincentego a Paulo.
  3. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Siostrę Marię,misjonarkę z Afryki,ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Siostra Maria na każdej Mszy świętej podzieli się z nami świadectwem swojej posługi, a my w ramach wdzięczności będziemy mogli wesprzeć ofiarą jej dzieła misyjne. Na wieczorną Mszę świętą o godz. 18.30 w przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy Świętej będzie spotkanie dla nich z księdzem proboszczem.Podobnie jak przed tygodniem, po ostatniej Mszy Świętej, posłuchamy rozważania Słowa Bożego przygotowanego przez braci ze wspólnoty neokatechumenalnej.Tego dnia o godz. 15.00 w ramach inicjatywy: „ Koronka na ulicach miast”, zgromadzimy się na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia przy ul. Czernika obok LO nr 47.
  4. Kontynuowane są prace remontowe w naszym kościele. Dziękujmy za wszystkie ofiary składane na ten cel. W ostatnim tygodniu w kopertach na tacę oraz z ofiar przesłanych na konto parafialne wpłynęło łącznie 3.800 zł. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kopertę ze stolika i razem z ofiarą złożyć podczas niedzielnej tacy, jako wsparcie na prowadzone prace. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  5. Od września tego roku ponownie otworzyliśmy nasze parafialne, katolickie przedszkole „Albercik”, w którym obecnie jest trzynaścioro dzieci. Nadal trwa rekrutacja dla tych rodziców, którzy chcieliby posłać swoje dziecko do naszego przedszkola.Serdecznie zapraszamy.
  6. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę.
  7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.W zakrystii można nabyć dwie książki księdza Mateusza Czubaka, który był z nami w ubiegłą niedzielę.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.09.2025 r.

  1. W naszych modlitwach pamiętajmy dzisiaj o Ojcu Świętym Leonie XIV w 70. rocznicę urodzin.
  2. Dzisiaj w godz. 17.00 spotkanie formacyjne Koła Żywego Różańca. Także dzisiaj o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie z przedstawicielami wspólnoty trudnych małżeństw „Sychar”, którzy podzielą się świadectwem, jak radzić sobie z przezwyciężeniem kryzysu w małżeństwie przez wzajemne wsparcie i modlitwę. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 będą z nami bracia ze wspólnoty neokatechumenalnej, którzy po Eucharystii spotkają się na rozważeniu Słowa Bożego.
  3. Jutro o godz. 19.00 w kaplicy św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie z księdzem proboszczem rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
  4. W środę o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie formacyjne mężczyzn ze wspólnoty Wojowników Maryi. Modlitwa rozpocznie się różańcem, następnie Msza Święta i konferencja połączona ze spotkaniem braterskim. Zapraszamy nowych, chętnych mężczyzn, którzy chcą poznać czym jest charyzmat wspólnoty Wojowników Maryi oraz podjąć formację w tej wspólnocie. Do Wojowników Maryi mogą wstąpić mężczyźni w wieku 18-50 lat.
  5. W czwartek przypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
  6. Przypominamy, że jest nowy porządek otwarcia naszej kancelarii parafialnej. W poniedziałek i wtorek bez zmian: 10.00 – 12.00, 15.00 – 16.30; od środy do piątku kancelaria będzie czynna tylko po południu w godz. 15.00-16.30.
  7. Kontynuowane są prace remontowe w naszym kościele. Dziękujmy za wszystkie ofiary składane na ten cel. W ostatnim tygodniu w kopertach na tacę oraz z ofiar przesłanych na konto parafialne wpłynęło łącznie 6.400 zł. Taca gospodarcza z ubiegłej niedzieli to 12.300 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kopertę ze stolika i razem z ofiarą złożyć podczas niedzielnej tacy, jako dar na remont kościoła. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  8. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę.
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.09.2025 r.

  1. Dzisiaj w godz. 11.00 – 16.00 Rada Osiedla Widzew – Wschód zaprasza na piknik rodzinny – pożegnanie z latem, który odbędzie się na terenie rekreacyjno – sportowym przy ul. Czernika, między LO 47, a Szkołą Podstawową nr 199.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  3. Jutro święto Narodzenia NMP, nazywane w tradycji Kościoła świętem Matki Bożej Siewnej.
  4. W sobotę z racji trzynastego dnia miesiąca różaniec fatimski po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  5. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza dr. Mateusza Czubaka duszpasterza zakładu karnego oraz osób bezdomnych w Siedlcach, który na każdej Mszy Świętej wygłosi homilię. Będzie można nabyć jego dwie najnowsze książkę pt: „Współcześni misjonarze nadziei”, pozycje powstałe w oparciu o Stary i Nowy Testament oraz świadectwa życia osób osadzonych w więzieniach i dotkniętych bezdomnością. Tego dnia o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie z przedstawicielami wspólnoty trudnych małżeństw „Sychar”, którzy podzielą się świadectwem jak radzić sobie z przezwyciężeniem kryzysu w małżeństwie przez wzajemne wsparcie i modlitwę.Także tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 będą z nami bracia ze wspólnoty neokatechumenalnej, którzy po Eucharystii spotkają się z nami na rozważeniu Słowa Bożego.
  6. W poniedziałek 15 września o godz. 19.00 w kaplicy św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie z księdzem proboszczem rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
  7. Kontynuowane są prace remontowe w naszym kościele. Dziękujmy za wszystkie ofiary składane na ten cel. W ostatnim tygodniu w kopertach na tacę oraz z ofiar przesłanych na konto parafialne wpłynęło łącznie 5.300 zł. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kopertę ze stolika i razem z ofiarą złożyć podczas niedzielnej tacy. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  8. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.08.2025 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 zaśpiewamy nieszpory.
  2. Jutro o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dyrekcje naszych szkół, nauczycieli i uczniów na wspólną modlitwę w kościele. Także jutro o godz. 10.00 swoją Mszę Świętą będą miały dzieci z naszego parafialnego przedszkola „Albercik” oraz ich rodzice. Trwa jeszcze rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola. Szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  3. W środę o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza Święta z modlitwą o uwolnienie, uzdrowienie oraz z indywidualnym błogosławieństwem.
  4. W pierwszy czwartek Msza Święta w intencji kapłanów i nowych powołań o godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 22.00 i Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem do północy.
  5. W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 17.00. Tego dnia zapraszamy na kolejny wieczor uwielbienia, który rozpocznie się w kościele o godz. 20.00. Tematem przewodnim będą słowa: „Uwielbiam Cię Jezu”. Wychodzą z kościoła możemy zabrać kartkę i wpisać swoje intencje, aby złożyć je podczas piątkowej modlitwy. W tych wszystkich składanych przez nas intencjach będzie odprawiona Msza Święta w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.
  6. W pierwszą sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.30, następnie Msza Święta i piętnaście minut rozważania tajemnicy różańca.
  7. Posługę wikariusza w naszej parafii rozpoczyna ks. Kamil Rusak, który ma trzy lata kapłaństwa i pochodzi ze Rzgowa. Przez ostatnie trzy lata ksiądz Kamil pracował w parafii św. Jana Chrzciela w Łodzi, na Złotnie. Wspierajmy go naszymi modlitwami.
  8. W przyszłą niedzielę 7 września w godz. 11.00-16.00 Rada Osiedla Widzew – Wschód zaprasza na piknik rodzinny – pożegnanie z latem, który odbędzie się na terenie rekreacyjno – sportowym przy ul. Czernika, między LO 47, a Szkołą Podstawową nr 199.
  9. Kontynuowane są prace remontowe w naszym kościele. Dziękujmy za wszystkie ofiary składane na ten cel. W ostatnim tygodniu w kopertach na tacę oraz z ofiar przesłanych na konto parafialne wpłynęło łącznie 3.100 zł. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kopertę ze stolika i razem z ofiarą złożyć podczas niedzielnej tacy. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  10. W zakrystii są do odebrania książki dla osób, które je zamawiały: „Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP” i modlitewnik różańcowy. Jeśli ktoś pragnie je nabyć to serdecznie polecamy.
  11. Od jutra wraca porządek Mszy Świętych sprzed wakacji: w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30, 17.00 i 18.00; od najbliższej niedzieli Msza Święta o godz. 13.15.
  12. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę.
  13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.08.2025 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. We wtorek uroczytość NMP Częstochowskiej.
  3. Dziękujemy księdzu Adamowi za trzyletnią posługę wikariusza w naszej parafii. Od teraz będzie proboszczem parafii MB Fatimskiej w Łodzi. Również ks. Piotr po pięciu latach posługi wikariusza przechodzi do parafii NSJ w Tomaszowie Mazowieckim. Otaczamy ich modlitewną pamięcią na nowe zadania, które podejmują. Naszym nowym wikariuszem został zamianowany ks. Kamil Rusak, który ma trzy lata kapłaństwa i pochodzi ze Rzgowa. Przez ostatnie trzy lata ksiądz Kamil pracował w parafii św. Jana Chrzciela w Łodzi, na Złotnie. Rozpocznie posługę u nas od najbliższej niedzieli. Wspierajmy go naszymi modlitwami.
  4. W poniedziałek 1 września o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dyrekcje naszych szkół, nauczycieli i uczniów na wspólną modlitwę w kościele. Tego dnia o godz. 10.00 swoją Mszę Świętą będą miały dzieci z naszego parafialnego przedszkola „Albercik” oraz ich rodzice. Trwa jeszcze rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola. Szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  5. Pozostało kilka wolnych miejsc na dwudniową, autokarową pielgrzymkę do Kałkowa, na Święty Krzyż, do Janowa Lubelskiego i Sandomierza, w dniach 10-11 września.
  6. Kontynuowane są prace remontowe w naszym kościele. Dziękujmy za wszystkie składane ofiary na ten cel. W ostatnim tygodniu w kopertach na tacę oraz z ofiar przesłanych na konto parafialne wpłynęło łącznie 3.800 zł. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kopertę ze stolika i razem z ofiarą złożyć podczas niedzielnej tacy. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  7. W zakrystii są do odebrania książki dla osób, które je zamawiały przed tygodniem: „Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP” i modlitewnik różańcowy.
  8. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę.
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.08.2025 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory.
  2. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy dziękować księdzu Adamowi za trzy lata posługi wikariusza w naszej parafii.
  3. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  4. Pozostało kilka wolnych miejsc na dwudniową, autokarową pielgrzymkę do Kałkowa, na Święty Krzyż, do Janowa Lubelskiego i Sandomierza, w dniach 10-11 września.
  5. Trwają prace w naszym kościele. Na obecnym etapie zostały umyte wszystkie ściany kościoła łącznie z oczyszczeniem kanałów ciepłowniczych. Częściowo wykonano zabudowę wnęk w prezbiterium z powodu gromadzenia się dużej ilości kurzu oraz, aby zmniejszyć jednocześnie powierzchnię przeznaczoną do ogrzewnania. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary. W ostatnim tygodniu w kopertach na tacę oraz z ofiar przesłanych na konto parafialne wpłynęło łącznie 4.800 zł. Wychodząc z kościoła możemy zabrać kopertę ze stolika i razem z ofiarą złożyć podczas niedzielnej tacy. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  6. Dziękujemy Pani, która przygotowała bukiety ziół i kwiatów na uroczystość Matki Bożej Zielnej. Ofiara w kwocie 630 zł. została przeznaczona na remont naszego kościoła.
  7. Zbliża się piesza pielgrzymka z Łodzi na Jasną Górę, która w tym roku po raz setny wyruszy tradycyjnie 21 sierpnia. Zapisy odbywają się w godz. 10.00 – 12.00 oraz 1700- 20.00 w dolnym kościele parafii Matki Boskiej Zwycięskiej. Istnieje możliwość zapisu w formie on-line. Dnia 23 sierpnia na Jasną Górę wyruszy również grupa rowerowa naszej pielgrzymki. Zachęcamy tych, którzy nie będą mogli pielgrzymować pieszo do podjęcia pielgrzymowania duchowego. Zapisy do grupy duchowej możliwe są w naszej zakrystii. Każdy pielgrzym duchowy otrzyma ulotkę z programem pielgrzymki.
  8. Zapraszmy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej oraz drugiej edycji Szkoły Liturgii. Wykłady odbywają się raz w miesiącu w Wyższym Seminarium Duchownym. Szczegółowe informacje znajdziemy w internecie.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na piątkową uroczystość Matki Bożej oraz na dzisiejszą niedzielę.
  10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 10. 08. 2025 r.

  1. 1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 odmówimy różaniec fatimski.
  3. W piątek 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy Świętej. Tego dnia przypada 105. rocznica Cudu nad Wisłą.
  4. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach na stoliku z prasą katolicką.
  5. Pozostało kilka miejsc na dwudniową, autokarową pielgrzymkę do Kałkowa, na Święty Krzyż, do Janowa Lubelskiego i Sandomierza, w dniach 10-11 września.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na prace w naszym kościele. Taca gospodarcza w ubiegłej niedzieli to 12.500 zł. Z ofiar złożonych w kopertach na tacę oraz przesłanych na konto w ostatnim tygodniu wpłynęło 5.600 zł. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  7. Zbliża się piesza pielgrzymka z Łodzi na Jasną Górę, która w tym roku po raz setny wyruszy tradycyjnie 21 sierpnia. Zapraszamy do podjęcia pielgrzymiego trudu.
  8. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim korzystającym z wakacyjnego urlopu życzymy bezpieczeństwa, radości i Bożej opieki.
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3. 08. 2025 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 zaśpiewamy nieszpory. Wspominamy dziś 29. rocznicę śmierci biskupa Józefa Rozwadowskiego.
  2. Rozpoczęliśmy sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i Ojczyźnie. Zachęcamy do włączenia się w to wielkie duchowe dzieło.
  3. W środę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o nowym prezydencie w dniu zaprzysiężenia na urząd. W sobotę w liturgii Kościoła święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  4. pierwszy czwartek Msza Święta w intencji kapłanów i nowych powołań o godz. 18.00. O godz. 22.00 zapraszamy mężczyzn na Mszę Świętą pierwszoczwartkową i Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem do północy.
  5. Nasza parafia organizuje autokarową dwudniową pielgrzymkę do Kałkowa, na Święty Krzyż, do Janowa Lubelskiego i Sandomierza, w dniach 10-11 września. Zapisy i program w zakrystii i kancelarii.
  6. Decyzją naszego księdza kardynała, z dniem 30 sierpnia, posługę wikariusza naszej parafii kończy ks. Adam Grałek. Nowym wikariuszem został zamianowany ks. Kamil Rusak, który w ostatnią niedzielę tego miesiąca rozpocznie pracę w naszej wspólnocie. Obu kapłanów polecajmy w naszych modlitwach. Msza Święta z podziękowaniem księdzu Adamowi za trzy lata posługi w naszej parafii będzie sprawowana w niedzielę 24 sierpnia o godz. 12.00.
  7. Trwają prace przygotowawcze do malowania kościoła. W wyniku użycia nieodpowiednich materiałów przy poprzednim odnowieniu wnętrza, skutkuje to dzisiaj odpadaniem kilku warstw farby i gipsu łącznie z tynkiem. Przed wykonawcami duże wyzwanie polegające na oczyszczeniu ścian i wypełnieniu powstałych ubytków, aby móc położyć nową powłokę malarską. W ostatnim tygodniu na prace prowadzone w kościele z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 5.600 zł. Dziękujemy za każdy dar serca. Możemy składać ofiary na tacę w kopertach, które są do wzięcia ze stolika przy wyjściu z kościoła. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  8. Zbliża się piesza pielgrzymka z Łodzi na Jasną Górę, która w tym roku po raz setny wyruszy tradycyjnie 21 sierpnia. Zapraszamy do podjęcia pielgrzymiego trudu.
  9. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła na niedzielę.
  10. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim korzystającym z urlopu życzymy bezpieczeństwa, radości i Bożej opieki.
  11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik „Słowo wśród nas” z komentarzami do czytań mszalnych na miesiąc sierpień.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.07.2025 r.

  1. Trwa rekrutacja do naszego parafialnego przedszkola „Albercik”. Dzisiaj w godz. 14.00 – 17.00 będzie kolejny dzień otwartych drzwi z możliwością obejrzenia pomieszczeń i spotkania się z kadrą prowadzącą. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajdziemy ulotki z informacjami o funkcjonowaniu przedszkola.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjne.
  3. We wtorek w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza; w czwartek św. Ignacego z Loyoli; w piątek św. Alfonsa Marię Liguoriego.
  4. W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 20.00 w kościele. Tematem przewodnim będą słowa Pana Jezusa: „proście, a będzie wam dane”(Mt 7,7). Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy zabrać karteczkę, na którą wpisujemy intencję, o co i za kogo chcemy szczególnie Pana Boga prosić. Zapisane intencje będziemy mogli złożyć przed ołtarzem w czasie wieczoru uwielbienia. W tych wszystkich składanych przez nas intencjach, będzie sprawowana Msza Święta w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.
  5. Różaniec pierwszosobotni wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15, następnie piętnaście minut adoracji tajemnicy różańcowej i Msza Święta. Tego dnia zapraszamy także na różaniec ulicą Piotrkowską, który rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą Świętą w kościele Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności.
  6. Nasza parafia organizuje autokarową dwudniową pielgrzymkę do Kałkowa, na Święty Krzyż, do Janowa Lubelskiego i Sandomierza, w dniach 10-11 września. Zapisy i program w zakrystii i kancelarii.
  7. Trwają prace przygotowujące do malowania wnętrza kościoła. Zostały umyte, na ile to możliwe, wszystkie obrazy w górnej części kościoła. Poprowadzono instalację do nowego oświetlenia w nawach bocznych. Najtrudniejszym krokiem przed położeniem farby jest niezbędne skucie spękanych i sypiących się tynków wraz ze starą powłoką malarską. Zostały też usunięte żyrandole, które będą zastąpione innym systemem oświetlenia. W najbliższych dniach zostanie wykonane oczyszczenie ścian i sufitów w nawach bocznych. Koszt inwestycji, czyli malowanie oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne, wyniesie ok. 200.000 zł. W ostatnim tygodniu z ofiar przekazanych indywidualnie oraz na konto parafialne wpłynęło 4.300 zł. Dziękujemy za każdy dar serca. Możemy w dalszym ciągu składać ofiary na tacę w kopertach, które są do wzięcia ze stolika przy wyjściu z kościoła. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele gospodarcze. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Jana Pawła II. Przychodźmy także do kaplicy na modlitwę w ciągu dnia.
  8. W piątek przypada 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich bohaterach naszej Ojczyzny.
  9. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy się modlić za osoby stanu wolnego oraz o dobry wybór męża i żony. W sobotę 23 sierpnia dla tych osób odbędzie się w naszej parafii zabawa taneczna.
  10. Dziękujemy za trud włożony w posprzątanie kościoła na niedzielę. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
Parafia pw. św. Alberta Chmielowskiego