Niedziela Palmowa Męki Pańskiej (24 marca 2024 r.)

Święcenie palemek podczas każdej mszy świętej.

W Niedzielę Palmową o godz. 17.00 przed Gorzkimi Żalami w kościele zostanie przeczytane słuchowisko pt: “Na zapleczu”, poświęcone nauczaniu i Męce Pana Jezusa w wykonaniu członków wspólnoty neokatechumenalnej przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Podczas Wielkiego Tygodnia Kościół celebruje paschalne tajemnice zbawienia: dzieło odkupienia człowieka i uwielbienia Boga dokonane przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa Pana. On umierając przezwyciężył śmierć i zmartwychwstając przywrócił nam życie.

Wielki Tydzień rozpoczyna się Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, rozciąga się na dni od poniedziałku do czwartku i osiąga swój szczyt w celebracjach Triduum Paschalnego. Natomiast Wigilia Paschalna, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i jej Oktawa są apogeum radości człowieka odkupionego, który uroczyście świętuje swoje odkupienie.

Kategorie:Kalendarz