NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024 r.

1. Wczoraj pięciu naszych ministrantów: Dawid Filipowski, Stanisław Kupiec, Marek Stańczyk, Paweł Świniarski i Antoni Wytrykus zostało ustanowionych lektorami. Gratulujemy im tej zaszczytnej funkcji i polecamy w modlitwie ich nową posługę odczytywania Słowa Bożego.
  2. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. Dzisiaj o godz. 17.00 w kościele zostanie przeczytane słuchowisko pt: “Na zapleczu”, poświęcone nauczaniu i Męce Pana Jezusa w wykonaniu członków wspólnoty neokatechumenalnej przy naszej parafii; o godz. 17.45 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  3. Przed nami Triduum Paschalne. Msza Święta wielkoczwartkowa Wieczerzy Pańskiej oraz Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). Tego dnia tradycyjnie ofiary składane podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
  4. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia. Nowenna będzie odprawiana w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę 15 minut przed rozpoczęciem liturgii. W Niedzielę Zmartwychwstania i w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy kwadrans przed Eucharystią wieczorną. W pozostałe dni oktawy po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  5. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w godz. 8.00 – 19.00. Poświęcenie pokarmów będzie odbywać się w nawie głównej kościoła. W godzinach poświęcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa zarówno w Wielki Czwartek, jak również przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę. Możliwość adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do północy. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00.
  6. Na Wielką Sobotę zostaną przygotowane paczki żywnościowe w postaci “święconki” dla osób ubogich i bezdomnych. Prosimy, aby poinformować w swoim sąsiedztwie o możliwości skorzystania z pomocy w naszej parafii, aby nikt nie był głodny i zapomniany podczas tegorocznych Świąt. Paczki będą wydawane w salce przy kancelarii, w Wielką Sobotę, w godz. 10.00 – 12.00.
  7. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja o godz. 6.00 z procesją trzy razy wokół kościoła. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną oraz wszystkich wiernych parafian do licznego udziału w świętowaniu pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego. Nie będzie Mszy Świętej o 7.30, a pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego.
  8. Na obecny rok zostały zaplanowane w naszej parafii następujące prace remontowe: remont wieży i elewacji od strony wschodniej, naprawa wszystkich obrubek blacharskich oraz prace przy odwodnieniu kościoła. Wstępny kosztorys wynosi ok. 230 tysięcy, w zależności od ewentualnych niespodziewanych prac, które mogą wyniknąć w trakcie remontu.
  9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne.
  10. Dziękujemy za pomoc we wczorajszym posprzątaniu kościoła. W tym tygodniu zapraszamy w najbliższą środę o godz. 8.00 na przedświąteczne sprzątanie kościoła.