V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 marca 2024

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od jutra do środy każdego dnia cztery nauki dla dorosłych: o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 20.00. Specjalne nauki będą także dla dzieci i młodzieży. Nauki dla młodzieży oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00. Możliwość spowiedzi podczas każdego spotkania rekolekcyjnego. Polecajmy w modlitwie księży rekolekcjonistów i módlmy się dla siebie o gorliwy udział w rekolekcjach. Ofiary złożone na tacę w środę, ostatniego dnia naszych rekolekcji, będą naszym podziękowaniem dla naszych rekolekcjonistów za trud włożony w przygotowanie i wygłoszenie nauk rekolekcyjnych. W pozostałe dni ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
  2. Dzisiaj o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  4. W środę o godz. 19.00 w kaplicy św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie dla wspólnoty mężczyzn Wojowników Maryi.
  5. W czwartek o godz. 19.00 swoje spotkanie miesięczne przeżywać będzie Duszpasterstwo Pracowników Nauki. Nauczycieli akademickich zapraszamy na Mszę Świętą i konferencję wielkopostną.
  6. W piątek o godz. 18.30 w salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Tego dnia o godz. 21.00 Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele rozpocznie się nocna Droga Krzyżowa dla mężczyzn organizowana przez wspólnotę Wojowników Maryi. Męska Droga Krzyżowa wyruszy z naszego kościoła w stronę Skoszew, a zakończy się w Strykowie, skąd uczestnicy modlitwy porannym pociągiem powrócą do Łodzi. Długość trasy ok. 25 km.
  7. W Niedzielę Palmową o godz. 17.00 przed Gorzkimi Żalami w kościele zostanie przeczytane słuchowisko pt: “Na zapleczu”, poświęcone nauczaniu i Męce Pana Jezusa w wykonaniu członków wspólnoty neokatechumenalnej przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
  8. Wolontariusze z naszej parafialnej grupy wsparacia “Nieśmy pomoc” są chętni, aby przyjść z pomocą osobom potrzebującym wsparcia przy przedświątecznych pracach: myciu okien, robieniu zakupów, porządkach domowych. Prosimy zgłaszać takie osoby do zakrytii lub kancelarii. Jednocześnie informujemy, że w Wielką Sobotę 30 marca, zostaną przygotowane paczki żywnościowe w postaci “święconki” dla osób ubogich i bezdomnych. Prosimy, aby poinformować w swoim sąsiedztwie o możliwości skorzystania z pomocy w naszej parafii, aby nikt nie był głodny i zapomniany podczas tegorocznych świąt. Paczki będą wydawane w salce przy kancelarii, w Wielką Sobotę, w godz. 10.00 – 12.00.
  9. Z Komunią Świętą do chorych, z racji zbliżających się świąt, udamy się w najbliższy czwartek w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać adresy osób chorych w zakrystii i kancelarii.
  10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać w zakrystii i kancelarii. Są także do nabycia świece wielkanocne przy wyjściu z kościoła.
  11. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła. Zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 9.00.
  12. Nie zapominajmy o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.
  13. Od wczoraj trwamy w nowennie w intencji zgody narodowej oraz poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa nowennowa jest odmawiana codziennie po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21.20 i transmitowana w TV Trwam; każdego dnia z różnych miejsc Polski. W środę modlitwę poprowadzi nasz ks. kardynał Grzegorz Ryś. Zachęcamy naszych parafian do codziennej modlitwy nowennowej dzięki transmisji w TV Trwam.
  14. Polecamy lekturę prasy katolickiej.